Tipy na výlety: Zubria obora v Topoľčiankach

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Zubor ako najväčší európsky cicavec dosahuje dĺžku 2,7 m a výšku 1,9 m. Výlet do Arboréta Mlyňany sa podaril, žrebčín v Topolčiankach už trochu menej a tak prišla na rad zubria obora v Topoľčiankach. Zubry žijú v obore Piesky, vzdialenej od centra Topoľčianok približne 6 kilometrov. Cesta je celkom pohodlná, parkovisko a značka Stop je asi 500 metrov od obory.
  Aj keď zubre na prvý pohľad vyzerajú ako veľké lenivé kravy, je s nimi celkom zábava. Na ohrade, ktorá nás delil od zubrov bola informácia, že bezpečná vzdialenosť od plota je jeden meter. To mi nebránilo vopchať sa medzi trámy a fotiť zubra číslo 1. To zas nebránilo zubrovi číslo 2 rozbehnúť sa k ohrade a zľahka ju pošimrať rohom akurát v mieste odkiaľ som o zlomok sekundy skôr odskočil:)
  Výlet za zubrami vrelo odporúčam.

  Sezóna: celoročne
  Otváracie hodiny: ideálne je prísť v čase kŕmenia zubrov (od 8,00 do 9,00 h a od 13,00 do 14,00 h.) Zubry sú v ohrade okolo ktorej je náučný chodník, takže prísť sa dá takmer kedykoľvek.
  Vstupné: podľa internetu 1 euro dospelí, 50 centov deti. My sme však neplatili a nevideli sme ani nikoho, komu by sme mali platiť (Ak nerátam bufet, kde sme si kúpili čosi pod zub)

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   6 odpovedí na „Tipy na výlety: Zubria obora v Topoľčiankach“

   1. hm, to moze byt celkom fasa vylet, lenze v arborete som uz bol, a nemam cestu okolo velmi casto… nepredpokladam skoru navstevu, skor asi ziadnu, vzhladom k veku a pohlaviu mojich potomkov :-(
    skor sa budem tahat smerom milano, rim, barcelona, londyn, pariz :-(
    (resp. tam, kam lieta sky a ryan :-))

    skoda

    1. Barcelonu ti mozem zreferovat priblizne o mesiac :)
     Co sa tyka zubrov a spol. mam v oblasti vyhliadnutych este par tipov na vylet, urcite sa vratime aj do Topolcianok na kone pozriet.

   2. Takze takto: ten cas krmenia je zly, je to o 09:00 a o 14:00, ziadne od-do :D a otvaracie hodiny su maj-september od 09:00 do 17:00, oktober-april od 09:00 do 13:00.
    Ze ste neplatili vstupne sa radsej nechvalte. Plati sa v tom bufete, cele vstupne ide na zubre, kedze jeden spapa 60kg potravy denne… :)
    Inak pekny clanok :)

    1. Ten meter tam neni nahodou, keby pridete o ruku (nic nezvycajne), tak Vam ani armada poistovakov nepomoze … Ja len tolko, kedze minule nam tam strcili rocneho chlapceka, skoro ho zubor zobral so sebou… Ludia, o Vas aby sa clovek stale bal :D

    2. Ze sme neplatili, nebolo nasim chcenim vyhnut sa plateniu:) Jednoducho sme prehliadli tabulku (ak tam taka tabulka bola)
     Nabuduce sa polepsime, kedze uz vieme, ze sa plati v bufete :)

   3. Bol som tam dnes s rodinkou.
    1. zle značenie ako sa tam dostať
    2. Po príchode sme si nemali kde sadnuť ( partia ľudí na gulašparty, druha partia mladych ktorí vyzerali ako pod vplyvom)
    3. Zubre boli schované niekde v lese – žiadne sme nevideli
    4. Kupili sme si aspoň piť v bufete
    5. Asi po 2 minutach prišiel bufetar že treba platiť (keď som sa spýtal za čo, tak že za to že sme v chránenej krajinnej oblasti. To som moc nepochopil. Zaplatil som a doklad o tom pravdaže žiadny.
    6. Takže sme dopili predražené nápoje a pobrali sa preč.
    Zhrnuie : zbytočne premrhaný čas (cca. 2 hodiny aj s cestou, nafta cca. 5l.,financie cca.5eur, žiadne zubre a vymýšľanie náhradného programu pre rodinu. Na peniaze kašlať ale potom sa nečudujme zahraničným turistom že u nás tak často dovolenkujú po takýchto skúsenostiach. Prišli sme, videli sme drevennú ohradu, zaplatili sme,po 5 minutách sme odišli a už nikdy viac. Každému kto sa nudí odporúčam.

   Nie je možné pridávať komentáre.