Názory sa menia, zajtra dovidenia (blogy kontra Bednář)

„Diskutujte na téma: blogy“ vyzýva Vojtěch Bednář na živě. V článku sa „střízlivým pohledem“, ale o to odhodlanejšie naváža do blogov a ich autorov, keď tvrdí: „weblogy jsou okrajová záležitost„, blogy sú „cyklicky nekvalitní deníček“ a majú „utopený obsah„.
Niektorých autorov blogov Bednář poriadne napálil, čo mu dali najavo viac, či menej vyberaným spôsobom v diskusii, prípadne priamo na svojich blogoch (Spravodaj)

Mňa však zaujala iná vec. Pred necelým polrokom to bol práve pán Bednář, kto sa v inom médiu, v tom istom vydaveteľskom dome nadchýnal:
Každých necelých šest sekund je někde na světě založen nový weblog
V článku upozorňuje, že „čím dále tím více uživatelů blogů – bloggerů používá tuto technologii…transparentně, nehrají si například na známé osoby nebo politiky, ale jsou skutečně tím, čím jsou v reálu„. Neskôr vyblafol pár čísel, aby zdôraznil, že „impozantní čísla jen dále dokazují potenciál weblogů. Ten je poměrně veliký a, jak se zdá, také dobře komerčně využitelný.“
Keďže autor hovorí, že viac informácií nájde čitateľ v článku, ktorý vyšiel na The Register, predpokladám, že v článku na Connect uverejňuje svoje názory. Žeby sa svet blogov tak zásadne za čosi viac ako šesť mesiacov zmenil?:)
Viac o človeku, ktorý je „teoreticky hráčem ŠK Hroch Český Těšín“ a publikuje v časopise, ktorého stránky nefungujú sa dozviete na Osobnej stránke Vojtěcha Bednáře