Automapa online zadarmo

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  V minulosti som cesty plánoval cez platený program Microsoft Autoroute vydanom niekedy v toku 1997. Medzitým sa časy zmenili a kopec máp je dostupných online a free. Český web Tiscaly má celkom služne spravený projekt Kilometrovník – automapa České republiky. Žiaľ na SLovensku, prípadne inde v európe vám veľmi nepomôže. Teda vôbec nepomôže, pokiaľ sa nechystáte do Čiech:)
  Kamarát ma upozornil na skvelý projekt ViaMichelin, ktorý podrobne mapuje celú Európu. Cvične som si skúsil odsledovať spojenie dvoch európskych metropol. V rámci virtuálnej cesty Kapušany – Hontianske Nemce mi automapa od Michelinu ponúkla tieto riešenia:
  – cesta odporúčaná Michelin
  – preferované cesty
  – najkratšia cesta
  – najrýchlejšia cesta
  Pri každom odporúčanom spojení Michelin vypočítal dĺžku cesty, počet kilometrov po diaľnici, spravil analýzu plánu cesty (kde, kedy odbočiť), odhadne náklady na cestu a čas, ktorý investujete do cesty. Ak cesta vedie cez niekoľko krajín Michelin vám pri každej ponúkne informácie o cenách za diaľničné známky.

  mapa sveta
  mapa sveta

  Tu si pozrite cestu, ako ju navrhla online automapa ViaMichelin. Aby som len nechválil, automapu nevyužijete, ak sa chcete dostať napr. v Bratislave z jednej ulice na druhú. Rovnako zvláštne vyzeralo, keď som sa chcel z domu dostať do Rusoviec (dedinka pri Bratislave) – cestu program zobrazí, ale vyzerá zvláštne. Rovnako zrejme niektoré malé obce na Slovensku na mape nie sú. To však nepovažujem za zásadný nedostatok – stačí, keď viete názov nejakej blízkej obce, ten kúsok už trafíte aj bez pomoci online mapy:))

  Slušnú automapu ponúka aj google maps – jej nasadenie nájdete napríklad na Autopama.

  Ďalšie tipy:
  Online automapa Veľká Británia (AA Route Planner Great Britain)
  Online automapa EÚ (staré štáty)
  Map24 – Plánovač ciest a automapa Veľkej Británie, Európy a USA (Vďaka Polovi)

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   14 odpovedí na „Automapa online zadarmo“

   1. hm, niet nad nelegalny MS Autoroute 2001 :-) (mal som aj 2004 ci 2005, proste najnovsi ale chybajuci kus cesty medzi NZ a vedlajsou dedinou skrz ktoru idu vsetky cesty na BA ma naozaj dostal a ktovie kolko tam este chyba usekov, tak som sa vratil radsej k starsej overenej verzii), vsetko co popisujes (a este viac, napr. podpora GPS, idealne s notebookom v aute) vie aj MS Autoroute uz rokym akurat sa za to plati :-)

   2. Via Michelin – velmi dobra mapa, na bezne cestovanie priam genialna. Ked clovek potrebuje rychlo a jednoducho najst lokalitu na webe…

   3. Zdravím.
    Existuje program, ktorý doplní cestné vzdialenosti jednotlivých miest od jedného mesta do zoznamu v tab. Excel ?

   Nie je možné pridávať komentáre.