Názory sa menia, zajtra dovidenia (blogy kontra Bednář)

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  „Diskutujte na téma: blogy“ vyzýva Vojtěch Bednář na živě. V článku sa „střízlivým pohledem“, ale o to odhodlanejšie naváža do blogov a ich autorov, keď tvrdí: „weblogy jsou okrajová záležitost„, blogy sú „cyklicky nekvalitní deníček“ a majú „utopený obsah„.
  Niektorých autorov blogov Bednář poriadne napálil, čo mu dali najavo viac, či menej vyberaným spôsobom v diskusii, prípadne priamo na svojich blogoch (Spravodaj)

  Mňa však zaujala iná vec. Pred necelým polrokom to bol práve pán Bednář, kto sa v inom médiu, v tom istom vydaveteľskom dome nadchýnal:
  Každých necelých šest sekund je někde na světě založen nový weblog
  V článku upozorňuje, že „čím dále tím více uživatelů blogů – bloggerů používá tuto technologii…transparentně, nehrají si například na známé osoby nebo politiky, ale jsou skutečně tím, čím jsou v reálu„. Neskôr vyblafol pár čísel, aby zdôraznil, že „impozantní čísla jen dále dokazují potenciál weblogů. Ten je poměrně veliký a, jak se zdá, také dobře komerčně využitelný.“
  Keďže autor hovorí, že viac informácií nájde čitateľ v článku, ktorý vyšiel na The Register, predpokladám, že v článku na Connect uverejňuje svoje názory. Žeby sa svet blogov tak zásadne za čosi viac ako šesť mesiacov zmenil?:)
  Viac o človeku, ktorý je „teoreticky hráčem ŠK Hroch Český Těšín“ a publikuje v časopise, ktorého stránky nefungujú sa dozviete na Osobnej stránke Vojtěcha Bednáře

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!
   2 408 x čítané

   No Responses to “Názory sa menia, zajtra dovidenia (blogy kontra Bednář)”

   1. dgx 28 marca 2005 at 15:36 #

    Dobrý úlovek Mekelle, tak pan Bednář je blogger :-)

   2. xentar 29 marca 2005 at 21:26 #

    Myslim, ze ten rozpor vychazi z nepresne definice blogu a ruznyhc moznyhc pohledu na vec. Cilem toho textu bylo vyvolat diskusi a boure prispevku v ceskych (i slovenskych) blozich svedci o tom, ze se ucel podarilo splnit.

   3. mekelle 30 marca 2005 at 09:10 #

    tak to sa podarilo na 100 percent…minimalne:)))

   4. xentar 30 marca 2005 at 13:03 #

    zitra by mel vyjit dalsi clanek na tema blogy. sam jsem zvedav… jen skoda, ze bloggeru neni vic, zvedlo by nam to ctenost :-D