Gorila, Piusi a nasraní a sklamaní

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!
  Bordel
  Bordel

  Facebook je plný ľudí znechutených z Gorily a zo zlodejstva politikov. To však mnohým z nich nebráni sťahovať z rapishare, uložto a iných sietí ukradnutú knihu Toma Nicholsona – Gorila.

  Mnohí považovali za sprisahanie, keď sa multiplexy rozhodli nepremietať dokument Od Fica do Fica, ktorého autorkou je Zuzana Piusi (rovnako autorka dokumentu „Nemoc tretej moci“ o situácii v slovenskom súdnictve). Vraj je nespravodlivé, keď na tento film nemôžu ísť do kina.  To však nebráni mnohým z rozhorčených posielať si linky na ukradnutý obsah daného dokumentu… v čase, keď sa dá pozrieť legálne za pár centov.

  Treba niečo dodať?

   

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   6 odpovedí na „Gorila, Piusi a nasraní a sklamaní“

   1. Treba este dodat, ze pozriet si film na youtube alebo stiahnut si ho z rapidshare, ulozto… nie je nelegalne ;-)

    1. Bolek, mozno som sa nevyjadril explicitne spravne, ale pointa je zrejma, ci?
     BTW: o stahovani pisem v suvislosti s knihou. V pripade filmu pisem o linkoch (napr. na torrenty).

   2. Len na upresnenie k predoslemu komentaru – stahovanie nie je nelegalne, pokial dielo bolo na Slovensku uz uvedene. Pokial uvedene nebolo, je to nelegalne.
    Takyto vyklad poznam ja. Spravny? Ci?

    1. To je samozrejme tendencny vyklad propagovany organizaciami zastupujucimi vlastnikov diela, ktory je neustale omielany v mediach, su aj ine pravne vyklady. V tomto pripade je to ale irelevantne, kedze dielo bolo uvedene :-)

      1. presne. Aj ja si myslim, ze nemaju moralku, ked si pytaju % z kazdej predanej karty na ktoru si ludia fotia, z HDD na ktory si tie fotky ulozia a DVD kde si ho zazalohuju :-)

   Nie je možné pridávať komentáre.