Titulky pre Windows Media Player

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!
  Titulky pre Windows Media Player
  Titulky pre Windows Media Player

  Stručný návod, ako pozerať filmy v Divx alebo XviD vo Windows Media Player s titulkami. Tento prehrávač nemá v sebe zabudovanú podporu pre externé titulky vo formáte sub, txt a podobne. Preto mu treba trochu pomôcť.

  Stačí si nainštalovať „titulkový“ filter pre Windows Media Player – DirectVobSub, ktorý je k dispozícii na stiahnutie zadarmo (web projektu). Ako už z názvu vyplýva, DirectVobSub je DirectShow filter, ktorý slúži na jedinú vec. A tou je čuduj sa svete zobrazenie titulkov:) Akonáhle máte DirectVobSub nainštalovaný, spustite Windows Media Player a dajte prehrávať film. Následne zapnite titulky. To dosiahnete, keď v menu naklikáte Play –> Subtitles –> On, ak sú k dispozícii. Dôležitá poznámka – titulky musia mať rovnaký názov, ako je názov súboru s filmom a musia byť v rovnakej zložke.

  Príklad:
  film: C:\filmy\nazov_filmu.avi
  titulky: C:\filmy\nazov_filmu.sub

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   4 odpovede na „Titulky pre Windows Media Players“

   1. hm, to zase nie je bohvieaka novinka… ono to funguje uz nejaky ten rok, a aj s inymi programami, to nie je plugin pre mediajaplejer, je to ako presne uvadzas filter. tj funguje aj v roznych strihovych a autorizacnych softoch, napr. ked potrebujem z nejakeho dovodu urobit z divxu dvd atd. Je to jedna z prvych veci ktore instalujem do systemu, ffdshow a vobsub.

    1. Iste, ved ja sa ani netvarim, ze som objavil zemegulu:) Len som to zacal pouzivat spolu s WMP a tak je to skor poznamka pre mna, aby som na to nezabudol :)

   2. no a tí čo máme Vistu alebo Windows 7?????? šak to je iba pre Windows XP…….

   Nie je možné pridávať komentáre.