Ako pridať Facebook Like Button na blog

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Okolo stránky Rodokmeň sa za relatívne krátky čas zozbierala celkom slušná skupina čitateľov, ktorí chodia na stránku cez rozhranie Facebooku. Aj preto som privítal novinku, ktorú FB v posledných dňoch predstavil. Like Button, Activity Feed a Recommendations. Prvý z nich som nasadil na stránku o genealógii. Nebol som prvý (všimol som si to u Pikiho či Petra Šlosára) a zrejme ani nie posledný:) Najmä Like Button je jednoduchý nástroj, aby dal návštevník tvorcovi blogu či konkrétneho textu spätnú väzbu, keďže písať komentáre sa ľuďom veľmi nechce:)

  Základná šablóna ponúka možnosť „dať palec hore“ pre celú stránku. Tu je jednoduchá šablóna, ako kód upraviť tak, aby tlačidlo „Like Button“ fungovalo pre každý článok na blogu samostatne.


  V kóde je možné upraviť niekoľko parametrov:

  • zobrazovanie ksichtíkov tých, ktorým sa článok páčil: “show_faces=true” alebo “show_faces=false”
  • svetlá alebo tmavá farebná schéma: “colorscheme=light”; alebo “colorscheme=dark”
  • tlačidlo LIKE alebo RECOMMEND: “action=like” alebo “action=recommend”
  • rámček okolo rozhrania tlačidla: “border:none;” alebo “border:1px;”
  • zobrazovanie počtu tých, ktorí klikli na Like button: zmeňte “layout=standard” na “layout=button_count”

  Ak ste lenivý hrať sa s kódom a používate WordPress, k dispozícii je Facebook Like Plugin for WordPress – na stiahnutie na stránke autora

  Facebook Like Button WordPress Plugin
  Facebook Like Button WordPress Plugin
  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   7 odpovedí na „Ako pridať Facebook Like Button na blog“

    1. Tu na blogu som to zatial nenasadil, lebo pre to nevidim az taky vyznam. Je to len na stranke Rodokmen, pokojne sa pridaj k fanusikom a lajkuj o 106 :)

   1. ahoj, díky, když vygeneruji like button z FB, prostě se na blogu vůbec neukáže, ukazuje se jen vizitka stránky, kde může být chyba? Díky

   2. pouzivam wordpress ale neako tomu stale nerozumiem ako to mam pridat :( …. prosim nemucte ma anglictinou…. :D :)

   3. like button je podľa mňa celkom dobrý zdroj návštevy pre blogera. Keď si uvedomím, že ten kto dá like automaticky to vidia jeho známy na ploche a takto sa to môže vetviť až do nekonečna. Chce to len jednu vec – zaujímavý článok. Mimochodom pekný blog!

   4. Mne to nefunguje, použil som to pre php-fusion. Na každej stránke mám to isté, a už dokonca 3,4 tis. likeov. Čiže, čerpa to z inej stránky. Neviete niekto help?

   Nie je možné pridávať komentáre.