Tip na výlet: Nový Tekov

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Nový Tekov bol miestom našej premiérovej dovolenky – prvá tento rok a prvá vo štvorici. Miesto sme vyberali pomerne jednoducho po Anetkinej objednávke. Na otázku, kam by chcela ísť totiž odpovedala jednoznačne: „Ku koníkom.“ Úlohou tak bolo len nájsť správny ranč či farmu, kde je možné nechať dieťa vyblázniť sa pri koňoch. Bol som celkom prekvapený, že v tejto oblasti je na Slovensku už pomerne široká ponuka. Z približne desiatky možností v užšom finála uspel Nový Tekov a tamojší Ranč u Bobiho. Len pre upresnenie – Bobi nie je majiteľ, ale kôň:)

  Hneď po príchode nás privítalo nemilé prekvapenie, keď nám oznámili, že naša objednaná a zaplatená bola zaplatená aj niekým iným a uvoľní sa až nasledujúci deň. Po krátkej debate sme sa preto dohodli, že prvú noc dostaneme zadarmo v náhradnej, trochu menšej izbe.

  Na druhý deň už všetko klapalo podľa najlepšieho poriadku. Musím povedať, že sme boli milo prekvapený personálom v penzióne aj na samotnom ranči. Od čašníkov, cez koniarov sme za celý týždeň nenarazili na jediný moment, kedy by sme z komunikácie a ich prístupu nemali dobrý pocit. Sklamaním bola kuchyňa. Kuchári neboli schopní dvarkát po sebe pripraviť jedno a to isté jedlo v rovnakej kvalite. Napríklad také cestoviny s lososom boli raz „normálne“ so syrovou omáčkou, druhý raz ich „zdobila“ zmeska mrazenej zeleniny (fazuľka, šampiňóny, kukurica)… Domáce šúľance s makom sme si museli objednávať niekoľko dní, kým sa dostali na náš stôl s odôvodnením „nemali sme múku“. Samotné jedlo pritom nebolo vyslovene zlé, skôr priemerné.

  Ale k samotnej dovolenke. Anetka si ju užila naplno a my s ňou. Každý deň jazda na koni, golf v prevedení mini – proste samé panské huncúctva huncútstva:) Jeden deň sme si vybehli do obce Brhlovce, kde sa nachádzajú známe kamenné obydlia, ktoré vytesali do tufu miestni obyvatelia v čase tureckých nájazdov v 17. a 18. storočí.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   Tags: , , ,

   6 684 x čítané

   8 Comments to “Tip na výlet: Nový Tekov”

   1. jozo 11 apríla 2010 at 23:32 #

    zas tie „huncúctva“… kedy sa to naucis…

    • marek 11 apríla 2010 at 23:59 #

     Ach yo :) Opravene

   2. Jozef 12 apríla 2010 at 11:30 #

    Daju sa niekde komentovat tie fotky, alebo to vecer preberieme cez skype? som za tu druhu moznost, skype…

    • Marek 12 apríla 2010 at 14:39 #

     Ako chces :)

   3. babka Nora 15 apríla 2010 at 19:10 #

    Fota su perfektne,ale mozu byt zle,ked objekty su uzasne?
    Myslim aj tu muchu.Marek si perfektny.

    • marek 29 apríla 2010 at 22:02 #

     Pochvala o super svokry vzdy potesi:) Vdaka:)

   4. Mirka 11 mája 2011 at 15:35 #

    Len pre opravu: Ranč u Bobiho nie je pomenovaný podľa koňa, ak sa tam aj taky nachádza, ale podľa zosnulého manžela majiteľky ranča, ktorý sa volal Róbert.

    • marek 22 mája 2011 at 21:24 #

     Aha, no vidíte, ďakujem za upozornenie. Majú tam totiž aj koňa menom Bobi, tak som myslel, že on je takým „talizmanom“ podniku