Tip na výlet: Nový Tekov

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Nový Tekov bol miestom našej premiérovej dovolenky – prvá tento rok a prvá vo štvorici. Miesto sme vyberali pomerne jednoducho po Anetkinej objednávke. Na otázku, kam by chcela ísť totiž odpovedala jednoznačne: „Ku koníkom.“ Úlohou tak bolo len nájsť správny ranč či farmu, kde je možné nechať dieťa vyblázniť sa pri koňoch. Bol som celkom prekvapený, že v tejto oblasti je na Slovensku už pomerne široká ponuka. Z približne desiatky možností v užšom finála uspel Nový Tekov a tamojší Ranč u Bobiho. Len pre upresnenie – Bobi nie je majiteľ, ale kôň:)

  Hneď po príchode nás privítalo nemilé prekvapenie, keď nám oznámili, že naša objednaná a zaplatená bola zaplatená aj niekým iným a uvoľní sa až nasledujúci deň. Po krátkej debate sme sa preto dohodli, že prvú noc dostaneme zadarmo v náhradnej, trochu menšej izbe.

  Na druhý deň už všetko klapalo podľa najlepšieho poriadku. Musím povedať, že sme boli milo prekvapený personálom v penzióne aj na samotnom ranči. Od čašníkov, cez koniarov sme za celý týždeň nenarazili na jediný moment, kedy by sme z komunikácie a ich prístupu nemali dobrý pocit. Sklamaním bola kuchyňa. Kuchári neboli schopní dvarkát po sebe pripraviť jedno a to isté jedlo v rovnakej kvalite. Napríklad také cestoviny s lososom boli raz „normálne“ so syrovou omáčkou, druhý raz ich „zdobila“ zmeska mrazenej zeleniny (fazuľka, šampiňóny, kukurica)… Domáce šúľance s makom sme si museli objednávať niekoľko dní, kým sa dostali na náš stôl s odôvodnením „nemali sme múku“. Samotné jedlo pritom nebolo vyslovene zlé, skôr priemerné.

  Ale k samotnej dovolenke. Anetka si ju užila naplno a my s ňou. Každý deň jazda na koni, golf v prevedení mini – proste samé panské huncúctva huncútstva:) Jeden deň sme si vybehli do obce Brhlovce, kde sa nachádzajú známe kamenné obydlia, ktoré vytesali do tufu miestni obyvatelia v čase tureckých nájazdov v 17. a 18. storočí.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   8 odpovedí na „Tip na výlet: Nový Tekov“

   1. Daju sa niekde komentovat tie fotky, alebo to vecer preberieme cez skype? som za tu druhu moznost, skype…

   2. Fota su perfektne,ale mozu byt zle,ked objekty su uzasne?
    Myslim aj tu muchu.Marek si perfektny.

   3. Len pre opravu: Ranč u Bobiho nie je pomenovaný podľa koňa, ak sa tam aj taky nachádza, ale podľa zosnulého manžela majiteľky ranča, ktorý sa volal Róbert.

    1. Aha, no vidíte, ďakujem za upozornenie. Majú tam totiž aj koňa menom Bobi, tak som myslel, že on je takým „talizmanom“ podniku

   Nie je možné pridávať komentáre.