DIGIfoto končí (u nás doma)

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Digitálna fotografiaDlhé roky som kupoval DIGI. Pravidelne, myslím od druhého čísla som dychtivo čakal, kedy vyjde nové číslo. Titul, ktorý sa spočiatku hrdil titulom „největší časopis o digitální fotografii“ sa však postupne menil. V priebehu času už nebol najväčším časopisom – nie nezačal vychádzať titul s väčším formátom, len v DIGI zrejme z ekonomických dôvodov prešli na formát menší. Zmenil sa aj názov – k pôvodnému DIGI pribudlo slovo foto.

  Postupne som však zisťoval, že v časopise je toho pre mňa na čítanie stále menej. Tým nič nevyčítam autorom DIGI, len sa postupne prestával byť cieľovou skupinou. Ako majiteľa digitálnej zrkadlovky z dieľne firmy Canon ma neuchvacovali avíza na nové Nikony, Minolty, Sony, Olympusy… Keďže základné vybavenie objektívmi už mám, už dlhšie nesledujem ani novinky na tomto poli. Na katalogizáciu, spracovanie a export fotografií používam Adobe Photoshop Lightroom a tak ma novinky, tipy, triky a návody pre „veľký“ Photoshop, prípadne Zoner Photo Studio či Corel Paint Shop Pro Photo nechávajú chladným.

  Koncom roka som sa pozastavil nad niekoľkými číslami DIGI a zistil som, že úplne mimo mňa ide veľká časť obsahu časopisu. Tu je príklad:
  DIGIfoto 10/2009
  Megarecenze: Olympus Pen E-P1 – 10 strán
  Recenzie ďalších fotoaparátov – 14 strán
  Zoner Photo Studio pro začátečníky – 4 strany
  Preview Zoner Photo Studia 12 – 2 strany
  Použití podmíněného prolnutí v Adobe Photoshopu – 2 strany
  Inzercia – 35 strán (odhad)
  Spolu: 67 strán
  Takže z časopisu, ktorý má 132 strán prečítam s väčším alebo menším záujmom necelú polovicu. Rozhodol som sa teda s pravidelným kupovaním časopisu skončiť. Miesto decembrového a januárového čísla som si kúpil knihu. Adobe Photoshop Lightroom Kompletný sprievodca pre fotografov. Takmer 600 strán čítania za približne rovnakú sumu :)

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   5 odpovedí na „DIGIfoto končí (u nás doma)“

   1. hm, ja som casopis podobneho (reklamneho) zamerania a nazvu „Digitalni foto“ s cenou 245 Sk za 97 stran zrusil v auguste 2008. Odvtedy som nekupil ziadny podobne ladeny casopis. Reklamy nemusim a o novinkach sa skor dozviem z netu. A kedze aj popis technik spracovania a navody sa zacali postupne opakovat, len zdrojove foto boli ine, sekol som s tym…

    1. Suhlasim, co ma zaujimalo boli fotoreportaze, profily fotografov, prezenzacia fotografii a podobne. O navody na Zoner a podobne som akosi nemal zaujem :)

   2. Predplatiteľom žiadneho z fotočasopisov som nikdy nebol. V „zbierke“ ich však už mám požehnane. Nie každé číslo by mi určite sadlo, preto kupujem podľa obsahu. V poslednej dobe najmä Photolife.

    1. ja som pravidelne kupoval DIGI, mal som vsetky cisla okrem prveho. Nedavno som upratoval, takze mi pribudlo v kniznici pomerne dost volneho miesta :)

   3. Nuž ja si ešte jedno DIGI iste kúpim, bude tam mať fotky fotografka na ktorú som zvedaví :) Inak súhlasím z autorom článku, že je v ňom čoraz menej čítania pre mňa a po zaradení najnovšej rubriky o rôznych technických serepetičkách som už naozaj zapochyboval. Súhlasím, že to je pre mnohých zaujímavý časopis, otázkou zostáva či je aj pre fotografa, ktorý po technickej stránke dosiahol potrebnú úroveň a zostáva mu venovať sa kreatívnemu rastu. No uvidíme :)

   Nie je možné pridávať komentáre.