Flashback

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  NakupovanieZ práce letím do obchodu. Cieľom je na jeden šup uspokojiť konzumné chúťky našej rodiny. V duchu historického hesla „výhodný nákup pod jednou strechou“ vbieham do rozľahlého obchodu. V duchu si spomínam na doby, keď človek lietal, aby zohnal pár vecí v obchodoch, kde nič nebolo. Na doby, keď som znudený a zúfalý čakal dlhé rady v obchode. Dnes to bude rýchlovka.

  Prechádzam popri kartónoch s hnijúcimi banánmi. Paprika má označenie „1. trieda“, ale má k nej tak blízko ako ja s mojim spevom k titulu Česko Slovenskej SuperStar. Z regálu vyberám posledné kyslé samotany – ešteže som ich nemal kúpiť viac. Kuracie mäso má podozrivo nahnedlú farbu, takže ho znechutene vraciam späť do chladiaceho boxu. No nič to. Bežím k oddeleniu, kde by mali byť piškóty na výrobu tiramisu. Nie sú. Takže mi už ani nevadí, že nemajú Mascarpone. Tiramisu asi tento rok nebude. Veď je kríza. Stávajú sa aj horšie veci. Tak aspoň tých 10 vajec. Mám na výber – kúpiť plato s 30 vajcami (žeby som sa podelil so susedmi?) alebo nič. Vyberám si druhú možnosť a nasratý odchádzam k pokladni. Z množstva (20? 30?) pokladní funguje zlomok. Mám blízko k tomu nehcať vozík s nákupom tak a odísť.

  Chvíľu mám pocit, že som sa vrátil o 20 rokov späť. Šlak aby to vzal. Ešteže si na mobile môžem pozrieť maily a novinky na spravodaských portáloch:)

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   2 odpovede na „Flashbacks“

   1. no, a prave preto ja som bol nakupovat minuly tyzden stvrtok… pokladne prazdne, piskot x druhov (a je im jedno, ci lezia na regali v xyz markete, alebo doma), masko tiez bolo, kapra som si vybral akeho som chcel, nikde ziadne rady a stres. robim to tak uz roky, pretoze viem, ze vsetci idu na na nakupy az posledne dni, a nakupuju ako keby zajtra mal byt rok 2012… pritom obchody budu zavrete jeden den.
    nechapem to…

    akurat dnes vybehnem niekam kupit ovocie…
    update: a pozeram, ze nemam susene hriby, f*ck

   2. kapra mi dodaval kamos vlastnorucne uloveneho :) ja si dnes musim zopakovat nalet do obchodu a vobec ma to netesi :/

   Nie je možné pridávať komentáre.