WordPress: Ako na náhodný obrázok

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Wordpress šálkaNedávno som pre jeden blog potreboval na určitom mieste zobrazovať náhodný obrázok. Keďže kódovanie mi ide podstatne horšie ako varenie, rozhodol som sa použiť služby vyhľadávača google a vrámci ušetreného času spraviť nedeľný obed:) Nájsť požadované riešenie totiž nebolo vôbec zložité. Ešte jednoduchšie to máte vy, nemusíte totiž hľadať:) Ako teda vo WOrdpresse zobrazovať náhodný obrázok?

  Riešenie priniesol web WPRecipes.  Stačí do php súboru vložiť tento kód:
  <?php
  $result_random=rand(1, 99);
  if($result_random<=33){ ?>
  <div id="header" style="background:transparent url(images/header1.png) no-repeat top left;">
  <?php }
  elseif($result_random<=66){ ?>
  <div id="header" style="background:transparent url(images/header2.png) no-repeat top left;">
  <?php }
  elseif($result_random<=99){ ?>
  <div id="header" style="background:transparent url(images/header3.png) no-repeat top left;">
  <?php } ?>
  <!-- Header code goes here -->
  </div>

  A samozrejme, na adresu wp-content/themes/vaša téma/images treba vložiť obrázky nazvané 1.jpg, 2.jpg….99.jpg. Ak ich bude menej, nevadí. Vzorový kód som testoval nasadený v header.php. Upozorňujem, že nasednie kódu malo subjektívne negatívny vplyv na rýchlosť načítania stránky.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   3 odpovede na „WordPress: Ako na náhodný obrázoks“

   1. no je to obycajne injektovanie php skriptu do sablony :-)

    dalo by sa to vyriesit aj tak, ze by ti nacitaval obrazky z fotogalerie. Ak mas fotogaleriu urobenu tak, ze ma fotky v nejakej zlozke, tak ten skript sa rozsiri o nacitavanie tejto zlozky a mozes nahodne sypat obrazky. Samozrejme problem je s roznymi rozmermi fotiek. Ak si pamatas v tej tvojej prvej sablone, ktoru sme patlali, som ti dal taky plugin z coppermine, ten robil viacmenej to iste :-)

    1. hej, na tvoj prinos pre upravu mojej sablony si dodnes pamatam:) Aj na hanlive slova, ked som prave nerozumel tvojmu vykladu :)
     Ale nie, mas pravdu. Len ja nepotrebujem radu tipu „da sa to spravit skriptom“. Ja potrebujem riesenie, ktore nahodim a pojde to:)

   2. Práve riešim niečo podobné. Zobrazovanie náhodného obrázka z nastaveného zoznamu a k tomu aj link mimo web. A nič poriadne neviem nájsť.

   Nie je možné pridávať komentáre.