WordPress: Ako vypnúť otavný autosave

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!
  Wordpress logo
  Wordpress logo

  WordPress pred časom prišiel so zaujímavou vychytávkou. Je ňou priebežné automatické ukladanie rozpísaných článkov. Nevravím, že je to zlá vec. Ak vám pri rozpísanom článku padne prehliadač, nie je nič ľahšie ako pokračovať v písaní článku, ktorý za vás v rozpísanej podobe uložil wordpress. Priznám sa však, že som túto možnosť nemal možnosť ani raz vyskúšať. Prehliadač mi totiž nepadá:) Čo ma však vytáča, je množstvo priebežných záloh článku. Tie totiž nie sú nijak limitované a vo WordPresse nie je možné ich v administrátorskom rozhraní niejak nastaviť. Automaticky uložené verzie článku však zaberajú zbytočné miesto v databáze.

  Jedno z možných riešení priniesol skvelý web WPRecipes. Do súboru functions.php vložte tento kód:

  function disableAutoSave(){
  wp_deregister_script('autosave');
  }
  add_action( 'wp_print_scripts', 'disableAutoSave' );

  Inou možnosťou, ako zabrániť rozrastaniu databázy o záložné kópie článkov je využitie servisného pluginu, ktorý urobí poriadok v databáze WordPressu, prípadne plugin Revision Diet, ktorým nastavíte počet povolených záložných kópií.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   2 odpovede na „WordPress: Ako vypnúť otavný autosaves“

    1. jasne da sa to aj tak. problemom ale je je, ze wordpress nema standardne nastroj na vymazanie verzii clanku, aspon som nic take nenasiel – riesenie je len cez plugin

   Nie je možné pridávať komentáre.