Stužková z minulého tisícročia

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  stužkováTento text vzniká na popud kamarátovej dcéry. Bude mať stužkovú a ultimatívne vyhlásila, že dnešné stužkové sú iné ako tie „v minulom storočí“. Pritom ale ani zďaleka nemá predstavu ako také predpotopné stužkové vyzerali. Rozhodol som sa teda krátko zaspomínať na kľúčové jednej stužkovej. Deväťdesiate roky sa práve prehupovali k svojej polovici. Oblekom práve dovládla éra „slávnostných bielych ponožiek“ a podnikatelia pomaly prestávali nosiť „železničiarske saká“. Aspoň sa mi to tak zdá. Predsa len, bolo to v minulom storočí. Ale poďme na najdôležitejšie momenty prehistorickej stužkovej.

  Pre našu náhodne vybratú stužkovú sa ako kľúčový ukázal byť moment, keď sa zdravé jadro triedy (optikou ostatných: skupina predstavujúca bežpečnostné riziko pre hladký priebeh stužkovej) rozhodlo popíjať len zľahka, prípadne nepopíjať vôbec. Našli sa totiž neočakávaní jedinci, ktorí sa rozhodli toto manko dobehnúť vlastnými silami. A tu sú fakty, ako som ich počul:)

  1. Stužková ešte nezačala a jedna zo vzorných spolužiačok už mala obehnutých pár stolov, ktoré „zbavila“ aperitívov. Štartovacie drinky mali za následok ľahkú opitosť skôr ako stihla stužková začať.
  2. Jeden zo oslavujúcich študentov sa rozhodol podeliť o svoj veľký večer s najbližšími. Na stužkovú preto zavolal okrem priateľky aj svojho najlepšieho kamaráta. Ten mu krátko po príchode oznámil, že jeho priateľka už nie je jeho priateľka, lebo je už priateľkou toho kamaráta. Niet nad kamarátkov. Každopádne, náš maturant sa stihol opiť skôr, než by Česi povedali „švec“.
  3. Pri profesorovi angličtiny sa stihlo v krátkom čase vystriedať pár chalanov s vetou „pán profesor, tak si dajme jedného, nech nám tá maturita dobe dopadne“. Výsledkom bolo, že profesor opúšťal stužkovú niekedy v polovici „kultúrneho programu“, pričom večeru nechal zľahka natrávanú na schodoch reštaurácie.
  4. Ďalšia vzorná spolužiačka okolie zaskočila, keď na terase fajčila jednu od druhej s intenzitou majiteľa tabakovej plantáže. „Nebojte sa, som v pohode,“ bola jedna z posledných viet, čo povedala. Onedlho ju našli bielu ležať na zemi terasy. Problém vyriešila húkajúca sanitka. Keď ju sanitári vliekli, nožičky jej po schodok pekne klopkali.

  Ale inak musím povedať, že sa v priebehu stužkovej nič mimoriadneho nestalo a všetci aktéri žijú šťastne, ak nepomreli.

  Vyhlásenie: Podobnosť príbehov s akoukoľvek udalosťou zo života konkrétnych ľudí je čisto náhodná:)

  PS: Ale najväčšia zábava sú aj tak cudzie stužkové. Dodnes sa pamätám, ako ma z jednej vyviedli a onedlho som bol späť napriek tomu, že dvere ostali zamknuté a neporušené. Nepýtajte sa ma, ako som to spravil. Netuším:)
  A čo vy? Aké sú vaše spomienky na stužkovú?

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   11 odpovedí na „Stužková z minulého tisícročia“

   1. No, dakujem, dam jej to precitat…

    btw, podoba sa to mojej stuzkovej, hoci som ju absolvoval este o 10 rokov skor a mam pocit, ze ani dnes to ine nebude…

   2. fiha, clanok na moj podnet? :D no u nas to bude bud navlas rovnake, alebo aspon velmi podobne, ked pocuvam plany spoluziakov az spoluziacok…

   3. posledna informacie z horeuvedenej stuzkovej je, ze: na schodoch, ktore ogrckal panprofesor, otec nasej spoluziacky opichal dievcinu, kt. koncila rok pred nami… :-) rodinne vztahy otca radsej nebudem rozoberat :-)))))))))))))))))))

    1. No pekne, inak sorry za cenzuru, ale vyhodil som ti z komentara mena a udaje, ktore by mohli spominane osoby identifikovat:)

   Nie je možné pridávať komentáre.