Aké bolo Foto Slovakia 2009

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Pekné baby a motorka na Foto Slovakia 2009Baby v podprsenkách, rýchle motorky… Aj také bolo Foto Slovakia 2009:) A teraz vážne. Z akcie mám veľmi dobrý pocit. Pomer cena vs. výkon bol nastavený veľmi dobre a za tri eurá toho bolo tak akurát a ešte kúsok. Dopoludňajší program som nestíhal a tak som dorazil krátko po poludní. Ako prvé som prebehol výstavy víťazných fotografií z niekoľkých kôl fotografickej súťaže Foto Slovakia 2009 a vybrané snímky z predchádzajúcich ročníkov Fotomaratónu. Nasledovala prednáška Vyjadrovacie prostriedky vo fotografii a fotenie v ateléri. Tu som oľutoval, že som zobral len 50 mm objektív a blesk som nechal doma.

  Aj keď sa dalo pomerne dobre fotiť, väčšina fotiek je zašumená až hrôza – ale s tým som pri fotení rátal. Obehol som stánky vystavujúcich firiem. Zaujal ma najmä grafický tablet od firmy Wacom, ktorý sa v spojení s mojím obľúbeným Photoshop Lightroom stal pomerne silným nástrojom. Sexi vyzerala aj prezentácia počítačov Apple (keď tak nad tým rozmýšľam, klasické PC som tam myslím ani nevidel). Nasledovalo ďalšie fotenie modeliek, ktoré sa sporo odeté túlili občas k sebe, občas k motorke. ďalším krokom bola návšteva prezentácie Photoshop Lightroom, ale keď som zistil, že tam predstavujú produkt „od piky“ odbehol som sledovať prednášku a diskusiu s Andrejom Bánom na tému Trendy v dokumentárnej fotografii.

  Potom som, žiaľ, musel z akcie odísť. Inak by som isto navštívil prednášky Najväčšie slovenské expedície a Fotografia a reklama. Čo dodať na záver? Foto Slovakia 2009 bola podarená akcia. Verím, že bude aj o rok. Yo, ešte musím skontrolovať, či som náhodou nevyhral niektorú z cien:)

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   8 odpovedí na „Aké bolo Foto Slovakia 2009“

   1. kto iny, ja som tu stale… :-)

    pravdupovediac, nestoja ani za jedno euro, nieto este tri…
    inak teda, od teba som zvyknuty na inu kvalitu foto…(zrejme svetlo bolo tiez nic moc, sa mi zda)
    :-/
    btw, preco si si zobral na workshop s babami portretove sklo? :-)

    1. Preco som zobral sklo ktore som zobral? Lebo som nejak neriesil, ze tam budem fotit. Skor som v case odchodu rozmyslal nad prednaskami a tuto druhu vec som, priznam sa, podcenil. Inak povedane: Nechcelo sa mi vlacit velky batoh so sklami :)

   2. clovek s niekym zije vyse sedem rokov a az potom zisti, ze doteraz vobec nepoznal jeho vkus… sak ani kozy ziadne nemaju, sa pozri co mas doma! …ale ta motorka je fakt dobra:)))

   3. Spätné upozornenie: ifresh.cz
   4. Spätné upozornenie: Foto Slovakia | Skalove fotografie

   Nie je možné pridávať komentáre.