Kauza mačky pokračuje

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  mačkaSom odľud. Človek bez hlbokého vnútorného života. Bez štipky citu. Materialistický, egoistický grobian. Približne takýto obraz o sebe mám po sedení na Miestnom úrade. Riešili sme totiž problém mačiek. Pravidelní čitatelia už vedia, ako nám mačky komplikujú život. Keďže som nemal chuť vyplakávať len tak na blogu, na Miestnom úrade sme sa stretli. Krmička mačiek, pani zo Slobody zvierat, chlapík z hygieny či veteriny, pani z Referátu čistoty, poriadku a ochrany životného prostredia a traja ľudia, ktorých znepokojuje množstvo mačiek v našom okolí a najm riziká s tým spojené.

  Vynechám emócie, ktoré na stretnutí vládli. Spomeniem len pár argumentov tety krmičky a tety zo Slobody zvierat.

  1. Mám byť tolerantný k záľubám iných a mám ich nechať, nech si mačky kŕmia, keď ich to baví.
  Nuž nie, nebudem tolerantný k aktivite, ktorá vedome smeruje k zhoršovaniu kvality bývania aj pre ľudí, ktorí nadšenie pre túto aktivitu nezdieľajú. Doma chováme korytnačku. Jej chov verím že žiadnemu susedovi nie je na obtiaž a keď sa mi s odpustením vyserie uprostred obývačky je to len a len môj problém. Na rozdiel od mačiek, ktoré okupujú celý dvor.

  2. Mačky v okolí domu lovia myši a krysy a udržujú tak naše okolie čisté.
  Nepochybujem, že mačky lovia drobné hlodavce. Som však presvedčený, že mačka, ktorá dostáva pravidelný výdatný nášup stravy od ľudí, na môže na hlodavce z vysoka… Ako sa vraví „lepšie žrádlo v miske, ako myš na streche“.

  3. Kolónie mačiek sú VŠADE v Petržalke, na to si mám zvyknúť.
  To prvé nie je pravda, takže si odmietam zvyknúť. V Petržalke žijem posledných takmer 30 rokov. V okolí nášho domu som zažil eldorádo rôznych druhov zvierat. Faktom však je, že premnožené mačky (skupina 10 a viac) sme v širšom okolí bydliska nemali a to som v Petržalke žil v dvoch rôznych lokalitách. Občasné stretnutie jednej mačky nebol problém.

  4. Kŕmia aj ostatní, takže kŕmenie mačiek mojou osobou nie je problém.
  Tento argument neberiem. Akoby zlodej argumentoval tým, že aj iní kradnú, takže to nie je problém.

  5. Mačky po kastrácii zo strany Slobody zvierat treba priviesť späť k panelákom – keď už sú vykastrované, nebudú sa množiť a všetko je v poriadku.
  Všetko v poriadku nie je. Viaceré mačky sú totiž očividne choré. Očkovanie mačiek Sloboda zvierat nerieši s argumentom, že na to nemá peniaze.

  6. Nemám byť precitlivelý, veď okolie domu nie je moje.
  Okolie domu nie je moje, nepatrí však ani krmičom mačiek, ani samotným mačkám.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   6 odpovedí na „Kauza mačky pokračuje“

   1. Máš moju podporu. ;-) Plánuješ teraz aj ďalšie kroky? Alebo to necháš plávať?

    K bodu č.2: Máme tomu rozumieť tak, že kompetentní sú si vedomí skutočnosti, že Vaše okolie je zamorené hlodavcami, ale nič s tým nerobia? ;-)

   2. suhlasim… ale ked oni su take zlateeeeeeee….

    bod 3… vsade nie, ale viem o vela miestach, kde su v rovnakom pocte ako u vas/nas…

    hovoril som ti, mam 2x Taurus Magnum 357, a asi 150 nabojov. Ak obhajime to, ze nas tie macacie ku*vy napadli, pomozem ti velmi rad :-)

    1. aj by som krical: ani ma nezavolate?

     ale poviem to takto: su to tulave zvierata, je irelevantne, ze ich niekto prikrmuje ale aj krmenie holubov je obvykle povazovane za priestupok.

   3. a hovoril som ti, k vam prisli od baraku oproti, ako je kniznica, a k nam prisli od vas na jar… je to svinstvo, ale co s tym? suseda si zobrala jednu macku domov, chodi s nou na voditku von, stara sa o nu. ok, beriem, maju ju doma. Ale zvysnym pod balkonami urobila budu a nosi im tam zrat… Jediny, kto ma z toho obcasnu radost je Tibar…

   4. treba ich vyviezt niekam na vychod do lolo-romskej osady.. :) sa o nich urcite radi postaraju.. Alebo dat inzerat do novin.. ze darujem zopar maciciek :)

   5. Vážený, kde sa vo Vás berie toľko krutosti. Správate sa k malým chlpáčom, ako kedysi Mao Ce Tung k operrnecom. Ľudia im mali zabrániť zosadnúť na zem, aby lietali dovtedy, kým vysilené nepadnú a neskapu. A narušená rovnováha prírody sa Cíňanom poriadne vypomstila. Premnožili sa húsenice a zničili všetky ovocné stromy.
    Bývam tu od roku 1978, a kým nám proti paneláku nenatiahli múr, na svitaní sa nám pod oknom lesíka chodili pásť srnky a zajace. Boli to úžasné zážitky pre celú moju rodinu, ako sa k nám príroda v tej betónovej džungli priblížila. A večer nám na pažiti pred domom producírovala štvorčlenná rodinka ježkov. My sme tento kúsok zelene v okolí domu obľúbili práve vďaka týmto živým tvorom. A Vy ste sem padli z kozmu, že by Ste najradšej všetko živé okoôo seba vykántrili? Takto sa správali fašisti k menejcenným rasám a my Slovania sme patrili medzi ne. Viete, mám svoje roky, domáce i medzinárodné pracovné kontakty a život ma naučil testovať kvalitu a charakterové vlastnosti ľudí cez ich vzťah k zvieratám. A verte, je to úplne spoľahlivý psychotest. Vás by som nechcela mať ani za suseda, nieto ešte vo svojom pracovnom tíme. Namýšľate si, že Ste koruna tvorstva? Zabúdate, že na tejto Zemi sme tu len hostia na vymedzený čas, tak ako tie živé tvory, ktoré by Ste najradšej chcel vyhubiť, otráviť, vystrieľať, poslať do plynových komôr aj s tými, čo nezdieľajú Vás agresívny, sebaľúbi, egoistický náhľad na existenciu iných živých tvorov.Správate sa ako totaliťák, ktorý tu v mene jednej strany ničí, čo si namane. Úprimne mi je Vás ľúto. Po mačkách na koho zapoľujete, Vy úbožiak! Oponent idiotov

   Nie je možné pridávať komentáre.