Tip na výlet: Zámok Schlosshof

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  schlosshof-castle-14Dnešný tip na výlet smeruje kúsok za naše hranice. Rakúsky Schloss Hof je z Bratislavy na dosah – približne pol hodinky autom. Ak nemáte chuť veľa čítať, sadnite do auta bežte tam, ten výlet fakt stojí za to! Schlosshof predstavuje najväčší vidiecky zámocký areál v Rakúsku. Kompletný areál barokového zámku a jeho okolia zrekonštruovali v roku 2002 za okrúhlych 30 miliónov eur a je to vidieť.

  Priznám sa, že samotný zámok sme pri našej výprave len preleteli. Väčšinu času sme strávili v parku, úchvatnej záhrade, na miestnom statku a sledovaním súťaže koní. Najmä kone a statok sú veľkým lákadlom pre deti. Na malých poníkoch sa totiž môžu povoziť, čo bol pre Anetku skvelý zážitok. Na statku zas kŕmila ovce, kozy a naháňala lamy. „Lama, počkaj, idem ťa pohladkať…taaatiiinko, povedz lame, nech ma počká!“ Z celodenného výletu bola Anetka nakoniec tak unavená, že zaspala ešte cestou domov a spala bez prestávky až do rána:)

  Ale späť k zámku. V okolí statku bolo v čase našej návštevy rozložených veľa stánkov s čerstvým burčiakom a rôznymi domácimi pochúťkami – s Benitou sme neodolali chlebu s masťou a cibuľou a s domácou pečeňovou nátierkou:) Miestna reštaurácii Meierhof ponúka okrem jedla fajn zákusky a kávu.

  Pár faktov:

  • Otvorené denne od 10:00 do 18:00 hod.
  • Dospelí: € 10,50
  • Deti (od 6 do 18 rokov): € 7,–
  • Rodinná karta (2 dospelí a deti): € 28,–
  • Nákupy: Kontor v trakte vel’kostatku
  • Jazdy na drožke po vel’kostatku: utorok až nedel’a, od 14. do 16. hod
  • Detské jazdy na poníkoch: sobota, nedel’a, sviatok, od 14-tej do 16-tej hod.

  Pre viac informácií odporúčam oficiálny web, ktorý je aj v slovenčine.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   3 odpovede na „Tip na výlet: Zámok Schlosshofs“

    1. Yo, bolo super, az mi je luto, ze sezona konci, ale buduci rok tam isto znova pojdeme, Anetka mi doteraz nadsene rozprava ako jazdila na koni:)

   Nie je možné pridávať komentáre.