WordPress, PHP a MySQL priamo v počítači

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!
  Wordpress logo
  Wordpress logo

  Niekedy sa hodí mať inštaláciu WordPressu priamo v počítači. Najmä, keď upravujem a dolaďujem dizajn blogu, je jednoduchšie prepisovať a aktualizovať potrebné súbory priamo v PC, ako zabezpečovať ich kopírovanie na server. Na to však potrebujete v počítači rozbehať skriptovací jazyk PHP a databázový systém MySQL. Existuje viacero riešení – nainštalovať PHP server a MySQL databázu samostatne, prípadne využiť niektorý z balíčkov, ktoré potrebnú prácu urobia za vás. Priznám sa bez mučenia, že na prvú možnosť som už dávno rezignoval. Druhú možnosť som z času na čas skúšal a nie vždy som dopadol úspešne. Preto ma zaujala informácia, že Microsoft pripravil blbuvzdorný Web Platform Installer.
  Na začiatok stačí stiahnuť útly inštalátor (2 MB), vybrať služby a aplikácie, o ktoré máte záujem. Microsoft web využijete, aj keď pripravujete stránku v inom publikačnom systéme ako WordPress. K dispozícii je blesková inštalácia pre Drupal, DasBlog, Subtext, AtomSite, BlogEngine.NET, mimo nie je ani skvelá fotogaléria Gallery či aplikáciu pre rozbehanie internetového obchodu nopCommerce…

  Program zabezpečí stiahnutie práve aktuálnych verzií. Detailné informácie nájdete na oficiálnej stránke projektu Microsoft Web, kde si ho môžete stiahnuť. Dôležitá poznámka na záver: Web Platform Installer je zadarmo a jedinou podmienkou je mať stroj, na ktorom beží operačný systém z dielne Microsoftu.

  Web Platform som za 5 minút úspešne nahodil na stolnom počítači. Inštalácia aj rozbehnutie WordPressu a nasadenie šablon a pluginov pod Windows 7 64-bit prebehli bez najmenších problémov. Po Microsoft Expression Web SuperPreview, na ktorý ma upozornil Alian, je to druhý produkt od MS, ktorý mi v posledných dňoch spravil radosť.


  Tip na článok som našiel na digital inspiration

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   3 odpovede na „WordPress, PHP a MySQL priamo v počítačis“

   1. vyzera to fakt paradne, dik za tip. az na to ze mi to vzdy zhasne v poslednom kroku. ale to bude skor problem medzi klavesnicou a gaucom.

    1. Priznam sa, ze netusim, kde je u teba problem. u mna na win7 64bit to ide ako hodinky bez potreby akychkolvek zasahov.

   Nie je možné pridávať komentáre.