Windows 7. Vytočený som veľmi? Či len málo?

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  windows kontra apple Čas príchodu Windows 7 do obchodov sa blíži. Keďže tento operačný systém na mojom počítači beží už od začiatku roka (najskôr testovacia, teraz už ostrá prevádzka), uvažujem o zakúpení licencie na tento OS.
  Kým sa tak však stane, pozorujem, ako konkurenčný Apple prišiel so systémom Snow Leopard. Pozorujem a potichu závidím. Samotná informácia o novom jabĺčkovom systéme by ma nechala chladným, keby som totiž pri prelietaní glorifikujúcich „recenzií“ nenarazil na cenu upgrade.

  Pri prechode zo staršej verzie napr. Leopard 10.5 na Snow Leopard zaplatíte 29 eur. Veľa? Málo?

  V prípade prechodu na Windows 7 mám zaplatiť 119,99 (Home Premium), 285,00 (Professional) alebo 299,00 eur (Ultimate). Veľa? Málo?

  Doma máme dve legálne licencie na operačný systém od Microsoftu. Na stolnom PC fičí Windows XP, na notebooku Windows Vista. Práca na dvoch rozdielnych, hoci podobných, systémoch je nepraktická – akcia X vyvolá v jednom počítači reakciu Y, v druhom Z. Zaujala ma preto informácia o príchode Windows 7 Family Pack. Rodinné balenie umožní inštaláciu operačného systému Windows 7 Home Premium na troch počítačoch v jednej domácnosti. Family pack je v podstate upgrejdový balík – musíte už mať licencie na XP alebo Vistu. Cena balíčka je celkom sexi. 149,99 dolárov. Prečo uvádzam cenu v dolároch? Nuž, balík nemá byť dostupný v Európe… Blbé? Alebo ani nie?

  Mimochodom, na Family Pack som narazil aj pri Mac OS X 10.6 Snow Leopard. Na rozdiel od balíčka Windows 7 umožňuje inštaláciu na 5 a nie 3 počítače. Dá sa kúpiť na Slovensku a stojí 49 eur. Veľa? Málo?

  Nie, tento článok nie je o tom, že Microsoft sú svine a odchádzam k Apple. Windows skôr spokojne ako nespokojne používam už roky. Aj nechuť učiť sa pracovať s iným systémom a inými aplikáciami zrejme spôsobí, že sa na tom nič meniť nebude. Faktom je i to, že z nového Windows 7 mám radosť. Len nechápem, prečo mi ju musí kaziť práve Microsoft.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   3 odpovede na „Windows 7. Vytočený som veľmi? Či len málo?s“

   1. len druha vec je, ze rozdiel medzi leopardom a snow leopardom je asi taky ako medzi windows xp a windows xp sp1, a ms vydava tieto sp zadarmo

   2. Spätné upozornenie: ifresh.cz

   Nie je možné pridávať komentáre.