Blesk Sigma EF-500 DG Super

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  sigma ef 500 dg superPri fotení digitálnou zrkadlovkou Canon 300D som čoskoro narazil na limity integrovaného blesku. Predpokladám, že na iných prístrojoch to nebude inak. Integrovaný blesk obsiahne len krátku vzdialenosť od fotografa, ak chcete trochu pracovať so svetlom, ste nahraný – máte len minimálnu šancu ovplyvniť svetlo integrovaného blesku.

  Preto som sa poohliadol po nejakom systémovom blesku. Ponuka z dielne Canon bola atraktívna, výrazne ju však podrážala cena. Rozhodol som sa preto siahnuť po alternatívnom výrobcovi. Klasicky uspela Sigma. Z jej dielne už mám napríklad skvelý širokouhlý objektív Sigma 10-20 mm F4-5.6 EX DC HSM.

  Vybral som si blesk Sigma EF-500 DG Super. Číselné označenie znamená výkon blesku. Ten má smerné číslo 53, avšak pri nasadení 100 mm objektívu. Pri  objektíve so štandardným ohniskom 50 mm je smerné číslo „len“ 40.

  Problém pri použití blesku nastáva, ak použijete extrémne široké ohnisko. Pri 10 mm objektíve je na snímkach neprehliadnuteľný tiež a fotka sa stáva nepoužiteľná (ak sa vám nepodarí niekoho presvedčiť, že šlo o umelecký zámerJ). Blesk Sigma EF-500 DG Super preto disponuje širokouhlou rozptylkou, ktorá umožňuje využiť objektívy s ohniskom 17 a viac milimetrov. Rozptylka má samozrejme na svedomí zníženie výkonu blesku, ale nič nie je zadarmo, že?

  Technické parametre blesku v Sigma EF-530 DG Super

  Smerné číslo (ISO 100, ohnisko 50 mm).. 400
  zoom……………………………………………….28 až 105 mm, 7 krokov plus 17 mm so širokouhlou rozptylkou
  príslušenstvo…………………………………….stojan, puzdro
  nabitie na plný výkon…………………………4 sekundy (Ni-Cd, Ni-MH) až 6 sekúnd (alkalické batérie)
  rozmery…………………………………………..77 x 139 x 117 mm
  hmotnosť………………………………………….335 gramov
  funkcie……………………………………………..bezdrôtový režim, FP, moderačný záblesk, stroboskop
  napájanie………………………………………….4x AA batérie

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   9 odpovedí na „Blesk Sigma EF-500 DG Super“

   1. Pytal som sa len preto, ze pisat recenziu, ci co to je, takmer 2 roky od kupy je volake divne :-D
    ale inak ok, tento clanok mi pripomenul, ze aj ja ju mam niekde doma :-)

    1. yo, robil som poriadok vo wordpresse a nasiel som napisany clanok, ktory som nepublikoval. bolo aj par rozpisanych, co som radsej vymazal :)

   2. Hm, no ja skôr uvažujem o originálnom Speedlite EX430 II od Canonu. Nič proti Sigme, len nejako neverím, že alternatívy budú vzájomne 100%-ne komunikovať (objektív Tamron vs. telo Canon vs. blesk Sigma). A možno len zbytočné obavy. :))

    1. Blesk pouzivam k maximalnej spokojnosti uz druhym rokom a zatial nanho nedam dopustit. Aj ked sa priznam, ze som neskusal ziadne pokrocile vylomeniny ako zapojenie viacerych bleskov a podobne…

      1. len tie časy dobitia ma trochu odrádzajú. 4-6 sekúnd nie je podstatný pri aranžovaných snímkach. Pri fotení v sérii naostro to už môže obmedzovať. Odskúšaný mám už Speedlite 430-ku, tam som sa tuším pri rozumnom fotení cez 3 sekundy nedostal ani pri alkalických bat.

   Nie je možné pridávať komentáre.