WordPress: 10 tipov na lepšie vyhľadávanie

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Lepšie vyhľadávanie pre WordPressJednou zo slabín WordPressu je vyhľadávanie. Nech už som to za tie roky skúšal rôzne, výsledok väčšinou balansoval na úrovni dostatočný a to je medzi nami bývalými školákmi štvorka ako vyšitá. WordPress vyhľadáva podľa dátumu – čím novší text hľadané slovo obsahuje, tým je medzi výsledkami vyššie. Neostáva teda nič iné, ako otestovať možnosti pluginov, ktoré vyhľadávanie vylepšia – prinesú relevantnejšie výsledky. Vy už skúšať nemusíte, spravil som to za vás:)

  Testoval som tieto pluginy na zlepšenie funkcie vyhľadávania pre WordPress:

  1. Super Search – umožňuje vyhľadávanie po konkrétnych kategóriách, nevidím veľké využitie
  2. Search Engine Keywords Plugin – jeden z mnohých
  3. Search Suggest (web) – zaujímavá vychytávka známa z vyhľadávačov. Plugin dáva odporúčania, ak hľadajúci spravil preklep (pri vyhľadávanie slova worpress odporučí „Zrejme hľadáte slovo wordpress“)
  4. Search Meter (web) – fajn nástroj na to, aby ste si spravili prehľad, čo všetko ľudia na vašom blogu hľadajú, ale aj ich úspešnosť v hľadaní. Plugin zvláda rôzne štatistické prehľady. Väčšina dát je určená len administrátorovi stránky, preto je milá vychytávka výstup na blog napríklad v podobe „Posledných 10 hľadaní“
  5. Search Unleashed (web) – populárny plugin pre lepšie vyhľadávanie vo WordPress. Zvláda všetko, čo predchádzajúce pluginy, farebné zvýrazňovanie hľadaných slov, pokročilá konfigurácia vyhľadávania na strane administrátora, ale aj hľadajúceho (logické operátory, tzv. wildcards…). Určite odporúčam minimálne vyskúšať.
  6. Google AJAX Search – umožňuje presne to, čo má v názve. Nasadenie som testoval na blogu autora pluginu. Napriek tomu, že sa téme WordPress venuje pomerne intenzívne, vyhľadávanie názvu tohto CMS dopadlo neúspešne.
  7. Search All – umožňuje vyhľadávanie „všetkého“. Neobmedzuje sa len na články a stránky, hľadá aj prílohy, v komentároch… Určené pre administrátora, návštevník to veľmi nevyužije.
  8. Search Everything (web) – podobnosť s predchádzajúcim pluginom nie je zďaleka náhodná. Má však jednu výhodu – jeho nasadenie pocítia aj návštevníci blogu. Odporúčam vyskúšať.
  9. Psychic Search (web) – tento plugin nesľubuje málo, tvrdí, že vie, čo ľudia na vašom blogu hľadajú. Pred prvým použitím plugin vyžaduje registráciu. Do mailovej schránky vám príde aktivačný link. Po kliknutí sa dostanete na „ohromnú ponuku“ zakúpiť si špeciálny balík, ktorý zvýši traffic vášho blogu, prípadne vám nachystá raňajky… fakt skvelá ponuka! Odporúčam narolovať do spodnej časti stránky a kliknúť na „odmietam túto ponuku, zmierim sa s tým, že na môj blog budem do konca života chodiť sám“. Plugin je šírený ako Reviewware – ak ho chcete používať, musíte naň napísať recenziu. Nuž, plugin sleduje z databázy čo ľudia u vás na blogu hľadajú, v podstate sa jeho výstup nelíši od toho, čpo ponúka Search Meter.
  10. Relevanssi (web) – žolík na záver. Plugin z chladného Fínska ponúka vyhľadávanie na základe relevancie. Tento plugin je nasadený aj na blogu Niečo iné
  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!