Recenzia na HP Value Bundle Kit

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  HP-value-notebookS recenziami na blogoch sa roztrhlo vrece. Tu recenzia na nový mobil Nokia 97, tam recenzia na HD kameru. Skúšali ste však niekedy recenzovať tašku? Pred časom ma oslovili dobrí muži z Pizza SEO s ponukou poskytnutia niektorého z produktov obchodu PC expert na recenziu. Na výber bola klávesnica, USB disk a HP Brašňa + optická myš (Value Bundle Kit). Premýšľanie, čo si vybrať, trvalo len krátko. Recenzia tašky na notebook mi prišla ako „Mission Impossible“. Zvíťazila teda jednoducho výzva napísať recenziu na vec, na ktorú sa recenzia snáď ani nedá napísať :)

  Po tom, ako sme sa dohodli, ostávalo len čakať, až zazvoní poštár. Po pár týždňoch poštár nezazvonil a na poštu som musel ísť sám. Prišla na prvý pohľad veľká škatuľa, ktorá ukrývala tašku na notebook. Taška pre zmenu ukrývala krabičku, ktorá v sebe ukrývala maličkú myšičku, ktorá… Ďalej som pre istotu nepitval.

  Detaily balenia HP Value Bundle Kit:

  HP Value Carrying Case

  • ako už z názvu vyplýva, taška je dizajnovaná tak, aby sa v nej dal pohodlne nosiť notebook s malým príslušenstvom
  • taška má mechanicky kvalitné vyhotovenie
  • pre opis estetického zážitku z tašky si dovolím odcitovať slová manželky: „Pekná, elegantná.“
  • taška obsahuje štyri priečinky (tri samostatne uzatvárateľné) na odkladanie vecí, okrem iného by sa tam mal zmestiť  notebook s uhlopriečkou displeja do 15,4 palca

  HP Mini Mouse

  • kompaktná ľahká myš s klasickým dizajnom, ktorý umožňuje rovnako pohodlnú prácu s myšou pre pravákov i ľavákov
  • myš je osadená optickým snímačom s rozlíšením 800 DPI
  • myš je vybavená USB konektorom, ktorým ju môžete prepojiť s notebookom, samozrejme bez potreby inštalovať nejaké ovládače
  • medzi myšou a konektorom je „naviják“, na ktorom nájdete približne 70 centimetrov dlhý káblik. Naviják zabezpečí, že káblik medzi myšou a notebookom bude mať akurátnu dĺžku
  • bonusom je malé vrecúško, ktoré myš ochráni pri cestovaní

  Pri taške som chvíľu rozmýšľal, kde sa podel popruh na nosenie na pleci, našťastie som ho našiel zabalený v samotnej taške. Vyhotovenie remeňa je v uchádzajúcej štandardnej kvalite, výstelka, ktorá má zabrániť. aby sa vám remeň zarezal do pleca je pogumovaná, takže nemá tendenciu sa skĺznuť. Zároveň nie je z pevnej gumy, ako v prípade mojej taška – tá sa po dvoch rokoch začala rozpadať. Naopak, negatívne vnímam, že skoby, ktorými popruh pripevníte k taške, sú z plastu. Hoci vyzerá pevne, plastovým skobám na taškách neverím od čias, keď som ešte nosil školskú aktovku. Predstava, že skoba praskne v momente, keď je v taške notebook za pár tisíc eur ma proste desí.

  Do samotného priestoru tašky zapadne náš domáci miláčik Fujitsu Siemens AMILO Si 2636 úplne krásne. Je tam preňho pripravená penová výstelka a som presvedčený, že je tam  v bezpečí. V tomto hlavnom odkladacom priestore je ešte jeden priečinok, kde sa dajú odložiť papiere, zošity a iné pokiaľ možno ploché predmety. Priečinok sa zatvára zipsom, ktorý je vybavený „očkom“ na prípadné nasadenie visacieho zámku.

  V prednej časti tašky je mení priečinok na perá, vizitky (tieto priestory na vizitky som sa taškách doteraz nepochopil a nikdy som ich nepoužíval), telefón, doklady. Tento priečinok je ideálny na odloženie myšky. Ja som tam umiestnil aj napájací kábel k notebooku aj s adaptérom. Priečinok sa opäť zatvára zipsom.

  Tretí priečinok je zo zadnej časti tašky, keďže je vybavený len suchým zipsom, ktorý priečinok zavrie len na malej ploche (cca 5 centimetrov), neodporúčam tam dávať čokoľvek, čo by vám mohlo chýbať. Počas testu som si zvykol dávať tam dennú tlač a podobné papiere.

  Rukoväť tašky je zhotovená z hrubej tkaniny a kože, drží sa príjemne. Celý povrch tašky je z nylonu. Samotná taška nie je žiadny imidžový výtvor, na ktorom by sa dizajnéri v dobrom zmysle slova vybúrili. Zároveň však po týždňovom testovaní môžem povedať, že taška splní svoj účel.

  Myš HP Mini Mouse je kapitola sama o sebe. Paradoxne, jej rozmer pre mňa nebol až taký problém. Napriek tom, že mám takmer dva metre a „ruky ako lopaty“, s myškou sa mi robilo celkom fajn. Malo to však niekoľko ale. S domácim notebookom len veľmi málokedy pracujem za stolom – pracovať s myšou v posteli, prípadne niekde vyvalený na sedačke je dosť nepraktické. Ak  už som za stolom, zvykol som si na myš bez káblika. HP (a samozrejme aj iní výrobcovia) už takéto myši robí. Bezdrôtovka sa však logicky nedostala do Value Bundle Kitu, bol by až priveľmi „value“ J Samotné vyhotovenie myšky je aj napriek jej drobnosti pomerne pevné a mala by čosi vydržať. Ak myšou práve nepracujete, dvojročné dieťa sa s ňou celkom rado pohrá. Naša Anetka myš prehlásila za telefón a usilovne vyvolávala babkám: „Babka, čo nepočuješ? Kde si? V kostole? No teda, no teda!“

  Čo povedať na záver: Svoje notebooky v taške od HP budete držať v bezpečí, pokiaľ náhodou nepraskne plastová skoba držiaca popruh na plece. Myška je vhodná pre malé až maličké ručičky, ale aj pre človeka s väčšími rukami je práca s ňou pohodlnejšia ako na touchpade. Podmienkou však je práca za stolom:)

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!