Archív článkov pre WordPress

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Archív kníhArchív článkov obsahuje zoznam linkov na články, stránky, podstránky a mal by pomôcť internetovým vyhľadávačom „nakŕmiť“ sa linkami z vášho blogu. Pre WordPress je viacero pluginov, ktoré viac či menej elegantný, efektný a hlavne efektívny archív článkov vyrobia za vás, treba však povedať, že prichádzajú s rôznymi prístupmi.

  Dagon Design Sitemap Generator (web) – vytvára obyčajný zoznam linkov na všetky články na vašom blogu. Nastaviť si môžete počet linkov na jednu podstránku, ale aj to či sa zobrazia články, stránky alebo oboje, konfigurovať sa dá aj spôsob zoradenie (od najnovších, najstarších), zobrazenie dátumu publikovania článku. Ak to považujete za vhodné, môžete z mapy stránok vyradiť články vo vybraných kategóriách. Vďaka svojej jednoduchosti nie je problém nakonfigurovať výstup tak, aby vizuálne ladil so zvyškom blogu, preto ho plánujem nasadiť aj na mojich stránkach.

  Simple Yearly Archive Plugin (web) – pristupuje k problému tvorby archívu blogu v podstate identickým spôsobom.

  Snazzy Archives (web) – jednoducho sexi. Asi takto by som zhrnul výstup, ktorý má na svedomí tento plugin. Blog embuc.com ho nedávno označil za najlepší archív pre WordPress. Plugin umožňuje vybudovať vizuálne atraktívny archív. Milá vychytávka je, že plugin v článkoch vyhľadá obrázky prípadne videá (len z youtube) a prvý z nich zobrazí spolu s odkazom na článok a počtom komentárov.

  snazzy-archive

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!