Chyba 404? Vyťažte maximum

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Wordpress servis„CHYBA 404 – zadaná stránka neexistuje!“ Ak takýto alebo podobný oznam avizujúci Error 404 privíta návštevníka vášho blogu, je pravdepodobné, že ho to odradí. Návštevník je totiž od prírody lenivý. Nebude pátrať a hľadať či objekt svojich túžob (inak povedané hľadané informácie:)) nájde niekde inde na vašom blogu. On jednoducho odíde. A tomu sa dá jednoducho zabrániť. Najmä ak na WordPress nasadíte jeden šikovný plugin.
  Stránka oznamujúca chybu 404 najčastejšie znamená, že návštevník:

  • zle zadal adresu do prehliadača
  • klikol na neaktuálny odkaz – stránka mohla byť zmazaná, prípadne presunutá (toto sa mi stáva pri starých odkazoch, ktoré si pamätajú vyhľadávače a ktoré sú pozostatkom používania predchádzajúceho publikačného systému)

  Určite existujú rôzne sofistikované riešenia. Mne celkom vyhovuje nasadenie pluginu Smart 404 pre WordPress (link projektu). Plugin zabezpečí vyhľadanie požadovaného výrazu na vašom blogu – stačí odkliknúť články, stránky, kategórie, tagy (nálepky).
  Ako príklad si pozrite, ako plugin pomôže človeku, ktorý si z neznámeho dôvodu vyťuká do prehliadača adresu:
  http://www.ine.sk/hovno

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   Jedna odpoveď na „Chyba 404? Vyťažte maximum“

   1. Dobry den,

    moze byt zobrazenie chyby c.404 a nasledne samovolne vypnutie PC nebezpecne pre pocitac? Tzn. nie je to nejaky virus? Uz sa mi to parkrat stalo, mam trochu obavu..

    Dakujem.

    Janka

   Nie je možné pridávať komentáre.