Aktualizované: WordPress 2.8. Aké novinky prináša

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Wordpress 2.8 Pri včerajšom písaní článku o tom ako si zabezpečiť servis okolo WordPressu som si ani nevšimol, že vyšla nová verzia tohto CMS. Oficiálny zoznam noviniek má rádovo desiatky položiek (WP 2.8). Tie podstatné som avizoval ešte v máji.  Nový WordPress by mal byť rýchlejší – pre návštevníkov blogu, ale aj v rozhraní samotného administrátora. Zatiaľ som nič podobné zásadným spôsobom nepozoroval. Na čo sa určite teším, je možnosť priradiť k jednému článku viacero galérií.
  Ďalšie zaujímavé novinky:

  • zvýrazňovanie syntaxe pri editovaní šablón (najmä PHP a CSS súbory)
  • lepšia organizácia pluginov (zásuvné moduly)
  • jednotlivé widgety je možné použiť aj opakovane, ich správa a použitie na stránke sa deje jednoducho metódou drag-and-drop
  • uloženie rozpísaného článku po stlačení klávesovej skratky CTRL+C CTRL+S

  Pri pohľade na zmeny, ktoré som si želal pred pol rokom v čase, keď vyšiel WordPress 2.7 a zhrnul som ich v článku Vylepšenia na mieru, sa ukazuje, že vývojári WP pomerne intenzívne sledujú želania komunity aj z maličkého Slovenska. Zo štyroch vecí splnili tri:)

  UPDATE: V diskusiách na stránkach WordPressu sa množia správy o problémoch, ktoré má nová verzia. Veľa ľudí sa rozhodlo pre downgrade na nižšiu verziu 2.7. S ostrým nasadením verzie 2.8 preto odporúčam počkať – zrejme do vyjdenia 2.8.1.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   2 odpovede na „Aktualizované: WordPress 2.8. Aké novinky prinášas“

   1. …už si na všetky wordpress stránky musím nahodiť aktualizáciu… ešte, že používam plugin na automatickú aktualizáciu, bude to rýchlejšie…

   Nie je možné pridávať komentáre.