Servis pre WordPress

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!
  Wordpress logo
  Wordpress logo

  Hodnú chvíľu na blogu nepribudol žiadny príspevok, kde by som zhrnul tipy a užitočné rady pre WordPress. Nuž, dnes to napravím:) Kedže s kažou úpravou a snahou o vylepšenie wordpressu človek riskuje, že systém nás „nepochopí“ a úpravy „nerozchodí“, tu je pár tipov, ako sa vyvarovať zbytočnej strate dát, či nehode wordpressu, ktorá by vás pripravila o duševné zdravie:)
  Zálohovanie dát
  Pravidlo prvé je jasné: Zálohuj. Zálohuj pravidelne. Zálohuj pred každou relevantnou zmenou. Ja sa snažím zálohovať tri veci:

  1. šablona webu
  2. pluginy pre wordpress
  3. databáza

  Zatiaľ čo zálohu prvých bodov riešim jednoduchým skopírovaním aktuálnej verzie cez FTP (používam na to skvelý Total Commander), zálohovanie databázy riešim v samotnom WordPresse. Ideálnym nástrojom je WordPress Database Backup (web projektu). Plugin umožňuje komfortné nastavenie toho, čo chcete zálohovať, ale aj toho, ako často budú dáta zálohované – to v prípade, že sa rozhodnete zálohovať databázu automaticky. Jednotlivé tabuľky v databáze sú rozdelené na kľúčové (články, komentáre, linky, nastavenie WordPressu, užívatelia…) a tabuľky, ktoré patria k jednotlivým pluginom. Sami sa teda môžete rozhodnúť, čo všetko bude uložené pre prípad nehody. Jednotlivé zálohy môžu byť uložené na serveri, zaslané na vybraný mail alebo uložené na lokálnom počítači.
  WordPress Database Backup
  Upratanie v databáze
  Databáza sa plní dátami. Celkom logické. Človek má z toho radosť, najmä keď sú v databáze dáta, ktoré tam chce mať. WordPress však zbiera aj dáta, po ktorých práve nemusíte túžiť. Mám na mysli komentárový spam ale aj jednu z noviniek jednej z posledných verzií wordpressu a tou je priebežné ukladanie rôznych revízií článkov a stránok. Verím, že niekedy sa to môže zísť, ja som však zatiaľ tejto „lahôdke“ neprišiel na chuť. Aj preto používam Cleanup WordPress Plugin (web projektu). Požadované funkcie v podobe upratania databázy zvláde každý vďaka pár kliknutiam myšou.
  Cleanup WordPress Plugin
  Doprajte WordPressu na diétu
  Ako som už spomínal, jednou z noviniek novších verzií tohto publikačného systému je priebežné automatické ukladanie rôznych revízií (verzií) článkov a stránok. Môžete sa tak vrátiť o pár krokov späť – napríklad k vete, ktorú ste medzičasom vymazali a chcete ju obnoviť. Môže sa však stať, že článok bude mať desiatky revízií, čo je veľmi často zbytočné. Problém elegantne rieši plugin Revision Diet (web projektu). Jednoducho nastavíte počet žiadaných reviízií a plugin už ostatné zariadi za vás. Pri každom uložení článku dôjde k vymazaniu jeho starších verzií, ktoré budú nad stanovený limit.
  Revision Diet WordPress Plugin

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!