Zlý, zlý Facebook

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  facebookMôj účet na facebooku sa už pár dní vysporiadava s návalom správ od osôb, ktoré mám v zozname priateľov. Všetky správy majú jedno spoločné. Ich majitelia sa ma podľa obsahu snažia presvedčiť, aby som navštívil stránku XP. Stránka XY sa prito tvári ako prihlasovacia stránka facebooku.Už len zadať užívateľské meno a heslo a už mi nič nebráni lepšie zdieľať dáta svojho života s blízkymi osobami:)
  Pri bežnom spame, ktorý sa tvári, že bol odoslaný z mailového účtu niekoho známeho akosi mám pochopenie, že majiteľ mailovej adresy ani správca jeho siete správca jeho siete nemusia mať o spamovom útoku ani tucha. Stačilo mail „vydolovať“ zo zoznamu emailových adries tretej osoby.
  Nechápem však, ako môže Facebook tolerovať zasielaniu spamov, podvrhov zameraných na zber citlivých dátúčstníkov facebookovej siete.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   8 odpovedí na „Zlý, zlý Facebook“

   1. No mne zatial ta sprava prisla len jedna. Mam nastavene preposielanie facebook posty na mail, takze mi prisiel mail. Ale ked somm sa na druhy den prihlasil na FB, tak ta posta tam uz nebola… takze zrejme as snazia tie spamove spravy mazat (asi podla URL).

   2. Mám všetko na ľavej strany monitoru, žiadosti potom pod to správy a takéto veci čo musím robiť ?

   Nie je možné pridávať komentáre.