Windows 7 sa nedá používať + update

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Problém s modrou obrazovkou smrti nemá len Windows 7 :)
  Problém s modrou obrazovkou smrti nemá len Win 7 :)
  Windows 7 sa na mojom počítači nedá používať. Neriešiteľný problém spôsobuje súbor afd.sys – modrá obrazovka smrti práve jeho ukáže ako vinníka. Pár minút vyhľadávania na internete ukazujú, že tento súbor robí problém mnohým ľuďom a robí im ich podstatne dlhšie, ako sa objavili Windows 7. Ale poďme pekne po poriadku.
  Nový operačný systém z dielne Microsoftu používam už niekoľko mesiacov a priebežne tu môžete naraziť na postrehy a drobné recenzie. Preskákal som s ním niekoľko testovacích verzií, momentálne mi časť disku „okupuje“ Windows 7 Release Candidate, čo je verzia, ktorá by mala byť takmer identická so systémom, ktorý pôjde do predaja. Napriek spokojnosti s viacerými zmenami musím povedať, že systém je na mojom počítači nepoužiteľný. Dôvod poznáte. Je ním chronické padanie systému do BSOD. Podozrieval som pamäte, základnú dosku, nastavenie BIOSu, prehliadač… Všetci obvinení sú nevinní. Systém sa zrúti v prípade, že prehliadačom (je jedno či je to Firefox alebo Internet Eplorer) behám po internete. Pád prichádza náhle a je úplne jedno, aký obsah práve prezerám. Problém spôsobuje systémový súbor afd.sys (Ancillary Function Driver), ktorý má na starosti veci okolo sieťovej komunikácie.
  Na internete som narazil na jediný prípad, ktorý by mohol znamenať riešenie tejto patálie. Riešením by vraj mal byť downgrade súboru afd.sys zo sedmičkovej na vistovú verziu. Windows 7 teda dnes večer dostane poslednú šancu, inak bude ďalším krokom návrat k Windos XP.
  UPDATE: Downgrade súboru nepomohlo, štart systému končil reštartom:) Som zvedavý, kedy sa objaví záplata. Dovtedy ostávam na Win XP.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   12 odpovedí na „Windows 7 sa nedá používať + update“

   1. Ha ha haaaaaa, ze zaplata…. Tak na tu by som s vobec nespoliehal, kedze ju neurobili ani na previous windows…

    1. Ono je divne, ze dany problem sa prejavuje ocividne len za urcitych podmienok. Ta chyba je tu uz od XP pritom na mojom ani na tvojom kompe sa neprejavila za cele roky. Potom zrazu pride Win7 a na tom istom HW sa chyba prejavi… BTW: Tak ma napada, kedy tu Win7 otestujes na svojom kompe ty?:)

   2. ech, som to odlozil ad acta… kedze to robilo na afd.sys aj z visty, myslel som ze uz netreba testovat… ale dam sa teda do toho zajtra…

   3. nemam dovod si vymyslat… pri bootovani ako keby nebolo v mechanike, ani ked spustim rucne boot z cd… pritom vsak, ked ho vlozim do WXP tak cd normalne nabehne autorun, s tym ze upgrade sa neda urobit… len boot mi robi problem.

    1. Ved nikto nikde nepovedal, ze si vymyslas. Akurat mi to pride zvlastne, ze to nejde. Mozem ti to napalit znova, ak chces.

   4. mno, mozno nikto iny nemal potrebu spustit 10 jutubov :-)
    (joke, viem ze to pada aj pri piatich :-))

   5. Jebnuty windows7 mi stale blbnul a teraz po roku a pol puzivania totalne zamrznul a pri opatovnom spusteni cista modra obrazovka.Najlepsie na tom je ze vobec nic nepomaha mechaniku ignoruje safe mod tiez iba sa vzdy nacita ta blba modra obrazovka z nejakym priblblym slnkom a hotovo.asi ten notebook vyhodim!

   Nie je možné pridávať komentáre.