Najkrajšie miesta v Barcelone

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Pouliční hudobníci na La Rambla v Barcelone
  Pouliční hudobníci na La Rambla v Barcelone
  Ako som sľúbil, tak aj plním. Tu je prehľad miest, ktoré musíte v Barcelone vidieť. Väčšinu sme navštívili ešte pred troma rokmi, niektoré sme si však lepšie užili až teraz na dovolenke s Anetkou. Keďže pamiatok a atraktívnych miest je v Barcelone pomerne dosť, začnem oblasťou okolo La Rambla, čo predstavuje najužšie centrum mesta. Nájdete tu zároveň aj najviac turisticky aktraktívnych miest pohromade, takže nie je problém s presunom – všetko zvládtene pešo.

  La Rambla – srdce Barcelony. Miesto, kde to žije hlboko do noci. Narazíte tu na živé sochy, pouličných hudobníkov, obchodíky s kvetmi, ale aj so zvieratami. Príručky varujú, že medzi dovolenkármi sa preplieta pomerne dosť vreckových zlodejov, my sme našťastie nič podobné riešiť nemuseli. Približne uprostred sa nachádza Mosaic de Miró, s podpisom autora na jednej z dlaždíc. V južnej časti Rambly natrafíte na pouličných umelcov – na výber je široká zmeska – od karikaturistov, po vážnych portrétistov. La Rambla je ukončená Kolumbusovým pamätníkom (Monument a Colom) a prístavom.

  Boqueria Market – predstavte si trh na Slovensku. Máte? Tak a teraz naňho zabudnite. Vymažte ho zo svojej pamäte. Barcelonský Boqueria Market sa totiž nepodobá na nič z toho, čo môžete vidieť u nás. Nákup na ňom predstavuje útok na všetky vaše zmysly. Je to silný emocionálny zážitok. Kvantum čerstvého ovocia, zeleniny, plody mora, úžasná španielska špecialita, šunka sušená a dozrievajúca na vzduchu (jamón) , čerstvý chlieb ciabatta. Ej, ale som vyhladol!

  Prístav – atraktívne miesto pre každého suchozemca. Na začiatku nemôžete minúť vysočiský pamätník Kolumbovi. Promenáda je plná imigrantov z Afriky, ktorí ponúkajú zaručene pravé kabelky od Gucciho, okuliare Ray ban a podobný tovar. Vtipne vyzerali ch „hry“ s miestnou políciou. Na povel všetok tovar zbalili do pripravenej plachty a tvárili sa ako turisti. Po odchode policajtov kšeft opäť otvorili. Pôsobilo to tragikomicky.

  L’Aquàrium – priamo v barcelonskom prístave nájdete obrovskú zbiersku morských živočíchov. Najväčším lákadlom sú dva prechody cez presklenný tunel, kde okolo vás plávajú žraloky, pirane morské ryby a iná „háveď“. S Anetkou sme si tunel absolvovali asi 5-krát, aj keď ku koncu ju viac bavil fakt, že naše posúvanie po tuneli zabezpečoval pohyblivý chodník, takže sa po ňom intenzívne váľala. Dospelí zaplatia za vstup 17 eur, deti (4-12 rokov) 12 eur.

  Gotická štvrť – historické jadro mesta. Nájdete ho ľahko priamo z La Rambla. Úzke uličky, kde sa aj za bieleho dňa len horko ťažko prediera slnko. V spleti uličiek nie je problém sa stratiť. Ja som ako navigačné body používal bary, ktorých je tam pomerne dosť:) Gotická štvť Barcelony je mojou asi najobľúbenejšou časťou mesta. Pred prá rokmi aj teraz pri poslednej návšteve som si ráno privstal, aby som si okrem denného ruchu vychutnal čas, keď sú ulice gotickej štvrte prázdne, maximálne stretnete oneskorenca, čo sa nadránom vracia z baru.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   5 odpovedí na „Najkrajšie miesta v Barcelone“

   1. super fotky suhajko… mala je zlata pri tom akvarku… no nevadi :-DDD

    1. Dik. BTW: Rozhovor nedavno rano:
     Ja: Anetka snivalo sa ti nieco pekne?
     Anetka: Hej…. no… nevadi…

   2. Žila som v Barcelone niekoľko mesiacov. Zopár rád: Rambla je asi najväčší oblb turistov (a to som tam pracovala). Jedlá pochybnej kvality, predražené, ak ste málo opatrný, rýchlo vás okradnú (asi ako všade). A čo mnoho turistov nedokáže pochopiť je miestny zákon, podľa ktorého každý kto chce na čo i len Ramble sedieť, tak si musím zaplatiť Suplemento terassa. I keď len robíte niekomu spoločnosť, obedujete a podobne. Ale pre kompletný dojem z Barcelony sa jej určite nevyhnete. Prístav, čo je pod Ramblou, je veľmi pekný asi najkrajší aký som videla. Len keby ste chceli si pri večernej romantike posedieť na lavičkách, príde poriadková služba a pošle vás preč :) L’Aquàrium určite doporučujem vo Valencii, v Barcelone za tie peniaze naozaj nestojí za to. Gotická štvrť je veľmi pôsobivá. Pred katedrálou si sadnúť na schody a len tak počúvať španielske rytmy pouličných hudobníkov. Čo tu nebolo spomenuté tie najkrajšie časti Barcelony doporučuje: Gáudiho Guell Park, Horta Labyrinth Park (známi napríklad z filmov Parfum alebo Faunov labyrint), Plaza Espana (pre mňa najkrajšia časť) kde nájdete prekrásne fontány, kde vždy od štvrtka do nedele od 21:00 môžete vidieť prekrásnu farebnú a hudobnú show. Nad Plazou Espana stojí Montjuic a olympíjsky štadión. Na čo určite nemôžete zabudnúť štadión Nou Campu. Zasvätené miesto aj pre nefutbalových fanúšikov. :) Ešte jedna rada, ak chcete na pláž, prvá je vzdialená približne 20 minút peši od Rambly. Barcelonata – ktorá je najnaštevovanejšia a večne plná. Ak máte radi pokojnejšie, kde je menej ľudí. Odporúčam trochu ďalej Villa Olympica.

   Nie je možné pridávať komentáre.