Windows 7 zadarmo? Prečo nie

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Windows 7

  Windows 7

  Nový Windows 7 bude možné používať viac ako jeden rok zadarmo. Táto možnosť sa síce týka len Windows 7 Release Candidate 1 (RC), ale aj tak mi to príde ako zaujímavá možnosť získať na rok operačný systém s podporou v podobe bezpečnostných a servisných balíčkov. RC1 bude možné stiahnuť od utorka 5. mája a expiruje 1. júna 2010.
  Aj keď inštaláciu Windows XP nechám zazálohovanú, predpokladám, že Windows 7 začnem používať aj v ostrej prevádzke doma ako hlavný operačný systém. Kľúčová aplikácia – Adobe Photoshop Lightroom – beží pod sedmičkou skvele a na 64-bitovej verzii a 4 GB pamäte aj citeľne rýchlejšie (Win XP mi berie len 3 GB pamäte).
  Windows 7 používam v rôznych testovacích verziách od začiatku roka. Už prvá beta win 7 ukázala, že s týmto systémom sa pomerne rýchlo skamarátim. Dlhšie testovanie ukázalo, že väčšina softvéru, ktorý používam, nemá problém kompatibility s Win 7, aj keď sa mi pri inštalácii emulátora virtuálnych CD a DVD mechaník – Daemon Tools podarilo po rokoch naraziť na BSOD a chvíľu som bojoval aj so Skype na Windows 7.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   Tags: ,

   7 786 x čítané

   Jeden komentár to “Windows 7 zadarmo? Prečo nie”

   1. loa 5 mája 2009 at 07:39 #

    ale dalsia vec, ktoru ale vobec nikto kto tuto spravu prebral neuvadza je, ze od 1. marca sa zacne kazde dve hodiny vypinat, takze je pouzitelny len do marca a nie cely rok
    uvaza sa to aj na oficialnej stranke

    a to ze by ms planoval pravidelne vydavat aktualizacie sa oficialne nepise nikde a pride mi to ako vymysel
    vo FAQ sa pise „Microsoft doesn’t offer technical support for pre-release software, including the Windows 7 RC. „