Bezpečný bezodkazový Web 4.1 Gama

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  anchor_big V súvislosti s Pikiho článkom o nebezpečnosti, zločinnosti a trestnosti odkazovania mi prišlo na um niekoľko závažných otázok. Čo ak sa v čase zmení obsah stránky na ktorú odkazujem? Môžem odkazovať na stránku, ktorá odkazuje na stránku s nelegálnym obsahom? Ako sú na tom odkazy v kontextovej reklame? Celý deň som od napätia nevedel zaspať.
  S cieľom vytvoriť bezpečný web a vyhnúť sa možným sankciám za odkazovanie na ilegálny obsah som vytvoril návrh bezpečného tzv. bezodkazového webu.

  Manifest Web 4.1 Gama

  Zásady bezodkazového webu

  1. Kód dokumentu
  Kód dokumentu vyhovuje striktným kritériám. Zároveň zohľadňuje spätnú kompatibilitu a uprednostňuje syntax, ktorá je kompatibilná s budúcimi verziami bezodkazového webu.

  2. Záhlavie dokumentu
  Záhlavie obsahuje stručný a výstižný titulok, ktorý však na nič neodkazuje (ideálne: Untitled alebo Nový dokument) obsahuje meno autora, ktoré však neodkazuje na žiadnu konrétnu osobu, v žiadnom prípade neodkazuje na e-mail autorov.

  3. Navigácia
  Žiadny dokument v prezentáci neobsahuje odkaz na úvodnú stránku ani na iné stránky prezentácie. Absencia odkazov musí byť kontinuálna a totožná na všetkých dokumentoch. Rozsiahlejšie prezentácie musia byť rozdelené na sekcie, je však prísne zakázané odkazovať na ne.

  4. Odkazy

  Všetky odkazy musia byť zo stránky odstránené. Dogma zakazuje odkazy cez <a href=” ? ale aj odkazy slovné (napr. Viac nájdete na Ferovom blogu). Rovnako je neprípustné odkazovanie v rečové (napr. Týmto odkazujem pánovi X: „Pán X není vůl , pán X je korunovanej“ )

  5. Autori
  Autori dodržujúci dogmu Web 4.1 Gama nemôžu uviesť odkaz na tento dokument na svojej stránke. Naopak, ak dogmu Web 4.0 nedodržiavate, odkazovať môžete:)

  A tu je odkaz na Pikiho článok :)

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   3 odpovede na „Bezpečný bezodkazový Web 4.1 Gamas“

   1. No nech sa paci: Proces proti čtyřem provozovatelům
    internetového portálu Pirate Bay, kteří byli nepravomocně odsouzeni k ročnímu vězení a vysoké pokutě za nelegální šíření autorsky chráněných děl, by se mohl opakovat od samého počátku. Soudce
    stockholmského soudu měl totiž podle švédského rozhlasu jisté spojení s žalující stranou, tedy s filmovou, hudební a počítačovou branží, jež se činností Pirate Bay cítí poškozena.

   Nie je možné pridávať komentáre.