Deep Purple v Bratislave

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Deep Purple v Bratislave? Nuž áno. V nedeľu 3. Mája 2009 v bratislavskej NTC Aréne. Podľa oficiálnej stránky Deep Purple bola Bratislava zaradená do svetového turné kapely. Kapela, ktorá sa zapísala do dejín hard rocku a patrí do veľkej trojky spolu s Led Zeppelin a Black Sabbath. Deep Purple boli (a možno ešte stále sú) zapísaní aj v Guinnessovej knihe rekordov, ako najhlučnejšia hudobná skupina. Ich skladba Smoke on the Water je zaradená medzi 500 piesní, ktoré formovali rock. V roku 1997 túto skladbu hralo v Kansas City 1683 gitaristov, čo je vraj rekordný počet gitaristov hrajúcich naraz jednu skladbu:)
  deep-purple
  Som zvedavý, v akej forme prídu. Z viacerých koncertov po Južnej Amerike som totiž zachytil, že spevák Gillan má nejaké problémy s hlasom. Problémy rozhodne nikto z členov Deep Purple nemal v roku 1970, keď hrali Child of Time (pozor, má to viac ako 9 minút:)

  Tu je pravdepodobný setlist pre bratislavský koncert (vychádzam z výberu skladieb, ktoré hrajú Deep Purple momentálne na turné v Južnej Amerike)

  1. Highway Star
  2. Things I Never Said
  3. Into The Fire
  4. Strange Kind Of Woman
  5. Rapture Of The Deep
  6. Mary Long
  7. Contact Lost
  8. Well Dressed Guitar
  9. Sometimes I Feel Like Screaming
  10. The Battle Rages On
  11. Wring That Neck
  12. Airey Solo
  13. Perfect Strangers
  14. Space Truckin’
  15. Smoke On The Water

  Prídavky:

  • Hush
  • Black Night
  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   Tags: ,

   4 449 x čítané

   3 Comments to “Deep Purple v Bratislave”

   1. Roker 7 apríla 2009 at 21:16 #

    Fak fak super koncert!

   2. frank 23 apríla 2009 at 11:55 #

    Mam od nich platňu Deep Purple in Rock, ešte za komunistoch som sa toho aj Pink Floyd The Wall nemohol napočuvať, su úžasny, tie listky su ale dosť drahe

    • mekelle 23 apríla 2009 at 12:14 #

     In Rock je klasika. Hlavne Speed King, Bloodsucker a uz spominana Child in Time. Zaujimave, ze album v Europe bodoval a snad vsade sa dostal do TOP20, v USA az kdesi okolo 150. miesta :)