Deep Purple v Bratislave

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Deep Purple v Bratislave? Nuž áno. V nedeľu 3. Mája 2009 v bratislavskej NTC Aréne. Podľa oficiálnej stránky Deep Purple bola Bratislava zaradená do svetového turné kapely. Kapela, ktorá sa zapísala do dejín hard rocku a patrí do veľkej trojky spolu s Led Zeppelin a Black Sabbath. Deep Purple boli (a možno ešte stále sú) zapísaní aj v Guinnessovej knihe rekordov, ako najhlučnejšia hudobná skupina. Ich skladba Smoke on the Water je zaradená medzi 500 piesní, ktoré formovali rock. V roku 1997 túto skladbu hralo v Kansas City 1683 gitaristov, čo je vraj rekordný počet gitaristov hrajúcich naraz jednu skladbu:)
  deep-purple
  Som zvedavý, v akej forme prídu. Z viacerých koncertov po Južnej Amerike som totiž zachytil, že spevák Gillan má nejaké problémy s hlasom. Problémy rozhodne nikto z členov Deep Purple nemal v roku 1970, keď hrali Child of Time (pozor, má to viac ako 9 minút:)

  Tu je pravdepodobný setlist pre bratislavský koncert (vychádzam z výberu skladieb, ktoré hrajú Deep Purple momentálne na turné v Južnej Amerike)

  1. Highway Star
  2. Things I Never Said
  3. Into The Fire
  4. Strange Kind Of Woman
  5. Rapture Of The Deep
  6. Mary Long
  7. Contact Lost
  8. Well Dressed Guitar
  9. Sometimes I Feel Like Screaming
  10. The Battle Rages On
  11. Wring That Neck
  12. Airey Solo
  13. Perfect Strangers
  14. Space Truckin’
  15. Smoke On The Water

  Prídavky:

  • Hush
  • Black Night
  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   3 odpovede na „Deep Purple v Bratislaves“

   1. Mam od nich platňu Deep Purple in Rock, ešte za komunistoch som sa toho aj Pink Floyd The Wall nemohol napočuvať, su úžasny, tie listky su ale dosť drahe

    1. In Rock je klasika. Hlavne Speed King, Bloodsucker a uz spominana Child in Time. Zaujimave, ze album v Europe bodoval a snad vsade sa dostal do TOP20, v USA az kdesi okolo 150. miesta :)

   Nie je možné pridávať komentáre.