Užitočné pluginy pre wordpress

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Wordpress logo
  Wordpress logo
  Inštaláciu WordPressu, jeho nastavenie spolu s inštaláciou základných pluginov máte za sebou. Ak máte pocit, že ešte je čo zlepšovať a upravovať, tu je zoznam užitočných pluginov pre WordPress. Niektoré použijete len v špecifických prípadoch, pri iných špecifické situácie ani nikdy nenastanú:) Každopádne tu je zoznam pluginov, ktoré som na niektorých blogoch úspešne nasadil a k spokojnosti tam dlhodobo fungujú.

  All in One SEO Pack – skvelý plugin, ktorý pomáha optimalizovať stránky pre vyhľadávače. Okrem globálneho nastavenia titulnej stránky určíte stránke kľúčové slová a popisky. Plugin All in One SEO Pack umožňuje nastaviť tieto atribúty aj pre konkrétne články.
  Pierre’s Wordspew – jednoduchý chat pre potreby vášho blogu. Nasadil som ho len na jeden (nie môj blog). Funguje spoľahlivo, výhodou je voliteľná ochrana pred spamom.
  NextGEN Gallery – WordPress má rôzne detaily dotiahnuté na hranicu dokonalosti, správa obrázkov však má stále veľké medzery. NextGen galéria ponúka široké možnosti formátovania, vytvárania albumov, galérií, slideshow…
  Hana Code Insert – WordPress nevie vložiť do článkov PHP kód, ktorý by sa pri načítaní článku spustil.  Hana Code Insert tento problém elegantne rieši. V administratívnom rozhraní pluginu bložíte PHP kód, ktorý v článku nahradíte tagom, ktorý vám „dá“ Hana Code Plugin. Zdá sa vám to zložité? Opak je pravdou.
  Internal Link Building – nebaví vás manuálne vytvárať interné linky vrámci vášho blogu na určité články? Internal Link Building ide ďalej, než sa na prvý pohľad zdá. V rozhraní pluginu si vyberiete slovo –> napríklad „India“ –> slovu priradíte link – napríklad http://india.ine.sk –> následne sa vám v každom článku, kde sa nachádza slovo India vygeneruje link na danú stránku.
  del.icio.us for WordPress – máte svoju priebežne aktualizovanú zbierku linkov cez del.icio.us? Tak prečo sa nepodeliť o aktuálne linky s čitateľmi vášho blogu? Genálne jednoduché.
  Global Translator – máte pocit, že slovenské prostredie vám už nestačí? Že by ste privítali čitateľov z ďalekej Číny? Global Translator vám strojovo preloží obsah vášho blogu napríklad cez Google translator. Vygenerované texty existujú nezávisle na ogirinálnom obsahu –>ak by bol Global translator nasadený na www.ine.sk, anglický preklad by sa nachádzal na www.ine.sk/en/. Okrem zvýšenia návštevnosti cez vyhľadávače nevidím veľký zmysel.
  wp-forecast – jednoduchý plugin na zobrazenie aktuálneho počasia, prípadne predpovede počasia pre akékoľvek miesto na svete.
  Contact Form 7 – jednoduchý a ľahko upraviteľný kontaktný formulár. Nie je problém nahodiť na stránku niekoľko takýchto formulárov.
  Shadowbox JS – elegantné ováranie obrázkov cez technológiu LightBox. Existuje množstvo variácií. Shadowbox JS som si vybral preto, že sa ako jeden z mála nebije s inými javascriptami nasadenými na mojom blogu.
  WPhone – odľahčené administrátorské rozhranie sa zíde, ak máte chuť napísať nový článok na blog cez mobilný telefón.
  WP-Polls – chcete na stránku pridať anketu? Vďaka pluginu wp-polls nie je nič jednoduchšie. V rozhraní si bez problémov nastavíte počet ankiet, čas, kedy je možné hlasovať. Nie je problém zabrániť jednoduchším pokusom o zmanipulovanie ankety zo strany návštevníkov (opakované hlasovanie z jedného počítača a podobne)
  MobilePress – návštevníkom z mobilných zariadení ponúkne odľahčenú verziu stránky. Na výber máte vzhľad korešpondujúci s prehliadačmi iPhone, Opera Mini a Windows CE Mobile. Veľmi pekný je najmä „iphone look“. Tí, ktorým sa soft verzia nepáči, môžu kedykoľvek prepnúť na plné zobrazenie stránky.
  Google XML Sitemaps – vygeneruje mapu stránky, ktorú využije google, ale aj yahoo. Podľa niektorých to týmto vyhľadávačom pomôže pri spracovaní dát z vášho blogu a tým uľahčí jeho „nájdenie“, podľa iných je tento plugin len nepodstatnou pomôckou.
  WP-RSSImport – Importuje titulky z vybraného zdroje.
  Image Extractor –vyberie prvý obrázok z článku a zobrazí ho na vybranom mieste. Ideálne, ak sa napríklad rozhodnete zmeniť theme pre wordpress a tá pri úryvkoch článkov zobrazuje obrázok, pričom vy ste v minulosti vkladali obrázky len niekam do vnútra článku.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   3 odpovede na „Užitočné pluginy pre wordpresss“

   Nie je možné pridávať komentáre.