10 najlepších pluginov pre WordPress

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!
  Wordpress logo
  Wordpress logo

  Keďže inštalácia WordPress sa nám podarila, nastavenie systému máme úspešne za sebou, prišiel čas inštalovať základné pluginy (rozšírenia) pre náš obľúbený publikačný systém. Nebudem vás dlho napínať. Tu je môj zoznam najlepších 10 pluginov pre WordPress. Používam ich na takmer všetkých blogoch – svojich, aj tých, ktoré som nainštaloval známym.
  2-4 comment fix – slovenčina a wordpress nie sú veľkí kamaráti. Tento plugin upravuje správne skloňovanie počtu komentárov. Recenzia pluginu.
  Akismet – pomerne úspešný bojovník proti spamu. V kombinácii s inými technikami zabezpečí, že sa na vašom blogu nezobrazia ponuky na rôzne lieky a repliky hodiniek. Návod na Akismet.
  FD Feedburner Plugin – presmeruje váš RSS na zdroj od Feedburner. To vám uľahčí spraviť si prehľad o tom, koľko ľudí takto odoberá vaše články a číta váš blog.
  Get Recent Comments – plugin zobrazí najnovšie komentáre na vašej stránke.
  Popularity Contest – na základe vybraných kritérií zobrazí najpopulárnejšie články na blogu. Hodnotí počet čítaní, komentárov, dátum vydania… všetkým parametrom môžete dať váhu, akú uznáte za vhodnú (napr. klásť väčší dôraz na články, ktoré vyvolali diskusiu pred čítanosťou).
  Similar Posts – zobrazí podobné a súvisiace články
  Sociable – plugin, ktorý umožňuje linkovať vaše články na vybrané sociálne siete. V ponuke ich je (niekoľko desiatok, je na vás, ktoré zobrazíte na svojom blogu. Odporúčam nepreháňať to.
  Subscribe Remind – jednoduchý plugin, ktorý pripomenie vašim čitateľom možnosť odberu nových článkov cez RSS.
  WP-PageNavi – lepšia navigácia pri listovaní v archíve, prípadne niektorej rubrike
  WP-PostViews – zobrazí počet čítaní jednotlivých článkov.
  WP-Stats – základný plugin pre štatistiky vo WordPresse., počet komentárov, najaktívnejších prispievateľov a komentátorov. Zo všetkých prehľadov vie spraviť rebríčky – najčítanejšie články, najkomentovanejšie články…

  Bystrejší si už všimli malý bonus. Miesto sľubovaných 10 pluginov je ich 11:) A aby toho nebolo málo, už čoskoro príde zoznam špecifických pluginov, ktorých využitie oceníte v momente, keď vám wordpress bude tvrdiť: Toto sa nedá! :)

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!