Windows 7? Žiadny problém

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!
  Windows 7

  Windows 7

  Tento príspevok píšem približne päť minút po tom, ako som úspešne ukončil inštaláciu Windows 7. V týchto dňoch bola uvoľnená testovacia verzia pre verejnosť a tak mi nedalo ju nevyskúšať. V článku sa dočítate o priebehu inštalácie, prvých dojmoch z používania nového systému a… dozviete sa, kde zadarmo stiahnuť Windows 7 a kde nájsť sériové číslo potrebné pre aktiváciu systému.

  Inštalácia prebehla bez najmenších komplikácií. Je zaujímavé sledovať, ako Microsoft stále menej zaujíma, že by si človekpočas inštalácie rád na čosi klikol:) Inak povedané – okrem zadania jazyka, krajiny a presného času, sa vás operačný systém počas inštalácie na nič nepýta. Po jej spustení choďte pokojne skontrolovať obsah chladničky:) Systém si od vás vypýta sériové číslo, ak ho však nezadáte, inštalácia beží bez problémov ďalej. Po ukončení inštalácie som zistil, že Windows 7 bez problémov nainštaloval všetok hardvér. Nespoznal len sieťovú kartu integrovanú na mojej základnej doske (Asus P5B-E). Nevzpieral sa, keď som mu ponúkol ovládače určené pre Windows XP. Našťastie. Systém mi vzápätí ponúkol personalizáciu, čo nie je nič iné, ako možnosť vybrať si skin (tému) a obrázok na pracovnú plochu.

  Windows 7 ma vzápätí upozornili, že nemám nainštalovaný žiadny antivírový program. Rozhodol som sa využiť systémového pomocníka. Ponúkolmi AVG, Norton Antivirus a Kaspersky. Môj obľúbený NOD v ponuke nebol. V najbližších dňoch ho skúsim nainštalovať spolu s ďalšími obľúbenými programami. Windows 7 obsahuje prehliačač Internet Explorer 8 a ako vidíte na priložených obrázkoch, nie všetko zvládne bez problémov. Preto som ho nechal tak a okamžite prešiel na Firefox.

  Star menu vyzerá veľmi podobne ako vo Viste. Rovnako málo zmien nájdete v Control Paneli a systémových nástrojoch (Windows Defender). Celkom sa mi pozdáva vychytávka menom Jump Lists – v spodnej lište, kde väčšinou vidíte ikony práve spustených programov. Na tom sa nič nezmenilo, po nabehnutí myšou na konkrétnu ikonu sa nad ňou zobrazia mini okná danej aplikácie. Pre lepšiu obraznosť odporúčam pozrieť si priložené obrázky.

  Chvíľu mi trvalo, kým som prišiel na to, ako jedným kliknutím zobraziť pracovnú plochu. Tlačítko v taskbare, na ktoré som bol roky zvyknutý totiž chýba. Chýba totiž celé „Quick Launch“. Priznám sa, že až po hľadaní na internete som zistil, že vpravo dole je malý obdĺžnik. Práve on zabezpečí, aby sa zobrazila pracovná plocha systému. Má však ešte jednu vychytávku. Tou je Aero peek. AK totiž na obdĺžnik len presuniete kurzor myši, dočasne sa vám zobrazí pracovná plocha. Na čo je to dobré, som zatiaľ neprišiel, podľa názvu „Aero“ to bude jedna z kľúčových vychytáviek Windows 7:) Celkom fajn vyzerá Windows Media Center, ktorý už bol aj v predchádzajúcich verziách Windows.

  Kde stiahnuť Windows 7 (Build 7000)
  Windows 7 x64 Beta – (64-bitová verzia)
  Windows 7 x86 Beta – (32-bitová verzia)
  Aktivačné číslo pre Windows 7 získate bez problémov po registrácii Na Microsoft TechNet

  Obrázky Window 7

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   Tags:

   9 076 x čítané

   8 Comments to “Windows 7? Žiadny problém”

   1. dusoft 11 januára 2009 at 21:50 #

    tie miniokna a spol. vyzeraju ako kde 4.x :-)

    • marek 11 januára 2009 at 22:24 #

     Ono, bez toho, aby som sa zastaval MS, zrejme tazko vymyslis nieco nove a dobre zaroven. A ked niekto na nieco pride, tak to potom vsetci ostatni skopcia :)

     • dusoft 12 januára 2009 at 14:43 #

      chcel som tym len povedat, ze padli aj posledne detailiky v rozdieloch medzi win a linux.

      • marek 12 januára 2009 at 17:28 #

       Po vizualnej stranke zrejme aj hej :)

      • Dams 14 apríla 2009 at 19:35 #

       co s tym vseci maju.. :P tento styl ikon nie je styl KDE, nepomylil by som si ich.

   2. ShepDog 12 januára 2009 at 07:40 #

    zatial spokojnost, problem ATI driver ktory som musel stiahnut (windows 7 beta ), a neislo mi nainstalovat GTA IV, inak fakt rychlost, prostredie, lista,.

   3. jzoor 12 januára 2009 at 20:47 #

    skade mate tie cisla???? nic na tej stranke nie je (alebo ja som slepy….)

    • marek 12 januára 2009 at 21:06 #

     Po prihlaseni na Microsoft TechNet daj do prehliadaca tento link