Fujitsu Siemens AMILO Si 2636

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Fujitsu Siemens AMILO Si 2636
  Fujitsu Siemens AMILO Si 2636
  V lete v našej domácnosti prebehla malá mobilizácia. K stolnému počítaču sme si kúpili notebook Fujitsu Siemens AMILO Si 2636. Tento notebook pôvodne nebol primárny cieľom. Kritériá sme totiž mali stanovené pomerne volne.
  Z hry hneď na začiatku vypadli rôzne „menej značkové“ notebooky. Páčil sa mi Sony Vaio…kým som nevidel cenovku. Poškuľoval som po niekoľkých notebookoch Toshiba
  , pre jeden konkrétny model som si už začal robiť cenové porovnania v rôznych internetových obchodoch, prípadne veľkoskladoch.

  Cieľom bol notebook, ktorý:

  • bude malý, aby sa s ním dalo v pohode cestovať, ale nie tak malý, aby to obmedzilo pohodlie pri práci s notebookom
  • výkonný na to, aby sa ním pohodlne pracovalo (internet, office, základné spracovanie fotografií vo formáte RAW), ale nemali sme chuť platiť za výkon, ktorý by sme nevyužili (napr. hry)
  • bude dobre vyzerať:) Keďže ja okupujem stolný PC, notebook je rimárne Benitin:)
  • bude stáť do 30-tisíc korún
  • bude mať dobrý pomer mobilita/cena/výkon

  Nakoniec som sa cvične ozval kamarátovi, slovo dalo slovo, parametre vyhovovali, DPH sa „stratila“ niekde na hraniciach a bolo rozhodnuté. Náš nový notebook je Fujitsu Siemens AMILO Si 2636:)
  Po prinesení domov som musel riešiť jediný problém – odstránenie predinštalovaného softvéru. Po pokuse používať šli do čerta Microsoft Works, ktorý som pre seba vyhodnotil ako totálne nepoužiteľný softvér. Nahradil ho Microsoft Office 2007 pre domáce použitie. Ten už bol v notebooku predinštalovaný, ale len ako 30-dňová demoverzia. Priznám sa, že podobné bundlovanie programov ma ako užívateľa uráža. Ak soft chcem vyskúšať, stiahnem si testovaciu verziu, ak nie, nevidím jediný zmysel, prečo ho tam výrobca notebooku dal. Teda vidím, ale k záujmom mňa ako platiaceho klienta má ďaleko asi ako našim hokejistom olympijský titul. Preč šiel aj program na ovládanie kamery PowerDV 2, ktorý je úplne zytočný – Skype pracuje s webkamerou aj bez tohto softvéru a inak webkameru nepoužívame. S Microsoft Vista Home Premium sa stále len zžívam.

  Po priližne polročnom používaní musím povedať, že Amilo Si 2636 bola dobrá voľba. Aj keď je notebook celý z plastu, má pomerne pevnú konštrukciu, plast sa neohýba, kĺby spájajúce displej s klávesnicou sú stále pevné. Trochu som sa obával lesklého displeja (BrilliantView), v ktorom sa pri vypnutom notebooku vidím ako v zrkadle (bŕŕŕ:)), pri práci však tento odraz nevidno, obraz je úplne skvelý. Netradičný touchpad má okrúhly tvar. V mnohých recenziách ho znosili pod čiernu zem. Úprimne – vôbec som si nejaký nedostatok oproti klasickým touchpadom nevšimol. Touchpad je presný a prst má človek a tak väčšinou v strede ovládacej plochy. Samotná klávesnica nevykazuje žiadne znaky pozitívnej či negatívnej deviácie:) Výdrž batérie som nejak špeciálne nemeral, pri nastavení systému na režim úspory batérie vydrží Amilo Si 2636bez pripojenia do elektrickej siete cca 4 hodiny práce s MS Office a browsovania po internete.

  Trochu nešťastne sú vyriešené konektory – ako vidíte na obrázkoch, časť z nich je vyvedená v prednej časti, kábliky od prípadných sluchátok, reproduktorov atď. sa vám môžu motať pod rukami. Pri nastavení na maximálny výkon môže človeka trochu rušiť šum chladiaceho ventilátoru, už pri strednom výkone je nepočuteľný. Podľa recenzií je Achillovou pätou notebooku Amilo Si 2636 slabší výkon grafickej karty. Pokiaľ sa však neplánujete hrať nové hry, môžete túto nevýhodu ignorovať.

  Názov modelu: Fujitsu Siemens AMILO Si 2636
  Rada: Fujitsu Siemens AMILO Si 2636
  Veľkosť: 36,6 / 37,4 x 328 x 247 mm (2,3 kg)
  Chipset: Mobile™ Intel® 915GM/L Express
  Procesor: 2,20GHz, 4MB vyrovnávacia pamäť L2 (Intel Core 2 Duo)
  Pamäť: 2 GB (PC5300 SO-DIMM 200pin (DDR2-667))
  Hard disk: 250 GB
  Mechanika Viacformátová jednotka DVD 8x s dvojvrstvým zápisom Matsushita UJ-875S
  Displej: 13′ – 1280×800 (WXGA, 16:10)
  Grafika: Intel Graphics Media Accelerator X3100 (384 MB zdieľanej videopamäte)
  Multimédia Podpora štandardu HD audio pre výstup S/PDIF pre až 7.1 kanálov
  2 vstavané reproduktory (2 x 1,5 W) a 2 mikrofóny
  Komunikácia a siete 10/100/1000 Base T Ethernet
  Intel® PRO/Wireless 4965AGN WiFi (WiFi, WiFi 802.11a, WiFi 802.11b, WiFi 802.11g)
  1.3 Mega Pixel webkamera, automatické zaostrovanie a nastavenie jasu
  Bluetooth® 2.0
  Čítačka kariet 4 in 1: SD,MMC,MS,MS-Pro
  Vstupné zariadenie: klávesnica, touchpad (dotyková plôška)
  Batérie: Li-Ion, 6 článkov, 11,1 V / 5200 mAh, cca 5 h provozu
  Operačný systém: Windows Vista Home Premium
  Rozhrania a konektory 1 x Microphone-in jack
  1 x Headphone-out jack (S/PDIF)
  1 x eSATA (kombinovaný s USB 2.0)
  3 x USB 2.0 port
  1 x HDMI
  1 x RJ45
  1 x napájanie
  1 x 34/54mm ExpressCard slot
  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!