Pozdrav neznámemu vodičovi

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Autonehoda
  Autonehoda
  Nie tento prípsevok nebude o prianí krásnych Vianoc, plných stoloch, pohľadoch na rozžiarené detské očká. Nebude o rolničkách, kvetoch, čo mráz kreslí na okná. Príspevok nebude o Ježiškovi, Dedovi Mrázovi, Santa Clausovi. Nenájdete tu ani Vianočné SMS.

  Tento príspevok bude o trotlovi, ktorý mi v noci zo včera na dnes poškriabal predné a zadné dvere na aute a preliačil blatník. Ráno pri mne samozrejme nikto neparkoval.

  Človek si akosi zvykne, že dvere na aute sa otvárajú tak, aby buchli do vedľa parkujúceho auta. Takéto ťukesy by som nezrátal na prstoch jednej ruky. Človek si zvykne, že mnohí nemajú problém zaparkovať tak, že nemôže opustiť parkovisko. Naposledy približne pred dvoma týždňami. Človek si dokonca zvykne aj na to, že mu občas zmizne niektorá z odnímateľných častí auta. V lete mi ukradli strešnú anténu. Toto ma však už vážne dožralo.

  Týmto zdravím neznámeho vianočného trola trotla. Verím, že je na svoje zdrhnutie primerane hrdý.
  Priznám sa, že toto je moja prvá „škodová udalosť“. Ďalší postup reot len odhadujem. Keďže nemám vinníka nehody, zrejme vec nebudem riešiť s poisťovňou (uvidíme po detailnej prehliadke). Spoluúčasť a amortizácia by zrejme v konečnom dôsledku znamenali, že od poisťovne dostanem menej peňzí, ako investujem do behania po servichodch, poisťovniach a podobne. Ďalším negatívom by bola zrejme drahšia poistka na budúci rok.
  Alebo sa mýlim? Aký postup odporúčate? Riešiť to s poisťovňou? Ak áno, ako? Cez povinné zmluvné poistenie? Prípadne cez havarijné poistenie? Alebo sa na to vykašlať?

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   Jedna odpoveď na „Pozdrav neznámemu vodičovi“

   1. Junacik, mne pred dvoma rokmi nejaky prajny clovek poskrabal klucom cely bok auta.od klucky ku klucke na strane spolujazdca.. opravu odhadli telefonicky nad 10tis atak si to policia zobrala ako nejake nieco ine ako ine.. Hej, urcite by si to mal nahlasit ak nie policii tak poistovni urcite.. ja som nkoniec za opravu platil skoro 20tis ale poistovna to preplatila a mna spas vysiel na spoluucast 5tis a cakanie na auuto asi tri dni..
    cele to bolo iba o tom ze som si kupil parkovacie miesto a ten co tam povodne a neopravnene parkoval sa vyzuril..
    policia vysterovanie po mesiaci uzavrela ze pachatel nezisteny..
    poistovna mi nezvysila poistenie lebo skodu som si nezavinil ja ale niekto cudzi..
    z toho co si pisal by som postupoval rovnako aj v tvojom pripade.. inak budes opravu cez 20tis. platit sam.. ja som preliacenie nemal…

   Nie je možné pridávať komentáre.