Google reader. Dobrá RSS čítačka

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!
  Google Reader detail
  Google Reader detail

  Leniviem. Voľakedy som si obľúbené weby zaraďoval medzi záložky svojho internetového prehliadača. Staral som sa o ne, vytváral foldre, do ktorých som zaraďoval záložky z rovnakej problematiky. Dnes už novú záložku založím len výnimočne. Jednoducho leniviem.

  Ak ma dnes nejaká stránka zaujme, okamžite hľadám čarovnú ikonku prípadne link na RSS. Really Simple Syndication je skutočne jednoduchá možnosť ako sledovať svoje obľúbené weby. Pri experimentovaní s rôznymi RSS čítačkami, ktoré sa inštalovali do počítača som zistil, že všetky majú jeden podstatný problém – nechodia so mnou od počítača k počítaču. Zároveň na niektoré počítače nebolo možné čítačku nainštalovať (napríklad nebol môj). Podobný osud postihol aj čítačky, ktoré fungovali ako zásuvný modul do prehliadača Firefox (napr. Sage) prípadne poštového klienta Thunderbird.

  Google Reader
  Google Reader

  Pri ďalšom pátraní som narazil na Google Reader. Je so mnou všade, kde sa dostanem na internet. A nemusí to byť práve cez počítač. S Google Reader sa kamaráti aj môj hlúpy telefón (opak šikovných smartphonov:)). Používanie tejto RSS čítačky je pomerne jednoduché, kto by mal problémy, môže si prečitať návod ako používať Google Reader, ktorý napísal Mishaak.

  Google Reader v mobilnom telefóne
  Google Reader v mobilnom telefóne

  Ako už z priložených obrázkov vyplýva. Google Reader umožňuje sledovať novinky, triediť ich do kategórií, prípadne podľa tagov, robiť si poznámky k článkom, hodnotiť jednotlivé príspevky, ale aj vyhodnocovať štatistiku jednotlivých RSS vlákien – v štatistickom prehľade rýchlo zistíte, kto už rok nič nenapísal, od koho ste napriek miliónu príspevkov prečítali jeden jediný, to sú kandidáti na vyhodenie z čítačky:) Na druhej strane môžete kvalitné príspevky odporučiť známym, ktorý Google Reader tiež používajú.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!