WordPress plugin: Akismet

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Wordpress logo
  Wordpress logo
  Redizajn ine.sk so sebou priniesol aj aktivovanie nových pluginov (v lokalizovanej verzii označované ako zásuvné moduly) a naopak, zrušenie tých pluginov, ktoré sa z dlhodobého hľadiska ukázali byť neefektívne. V najbližšom období nájdete na ine.sk aj niečo iné ako doteraz – najlepšie pluginy pre wordpress.
  Jedným zo základných pluginov je Akismet, ktorý má ochrániť komentáre na blogu od spamu. Možností ako zabrániť spamu zabrízgať váš blog je viacero – či už je to povinnosť komentujúcich registrovať sa, povinnosť komentujúcich opísať viac či menej čitateľný text na obrázku (CAPCHA). Jedno i druhé však otravuje potenciálnych prispievateľov. Akismet je oveľa komformnejší. Užívatelia o ňom v podstate ani nevedia. Všetko sa deje na pozadí WordPressu. Na ine.sk je Akismet nasadený v kombinácii s nastavením WordPressu, aby sa automaticky zobrazovali komentáre len autorom, ktorým už bol aspoň jeden komentár schválený.
  Plugin sa nachádza priamo v inštalačnom balíku WordPressu. Používanie je pomerne jednoduché:

  1. Registrácia na wordpress.com s cieľom získať API-keys
  2. Aktivácia Akismet v administrátorskom rozhraní
  3. Zadanie vášho API-keys do formulára pluginu
  4. Hotovo:)
  Akismet plugin proti spamu
  Akismet plugin proti spamu a jeho základné nastavenie

  Komentár, ktorý považuje Akismet za spam, zadrží v karanténe – tu môžete rozhodnúť o vymazaní komentáru alebo o jeho zverejnení, v prípade, že sa plugin pomýlil. Nestáva sa to často. Od svojho nasadenia Akismet zablokoval vyše 15-tisíc spamov, pričom úspenosť pluginu je 99.882 percent.

  Akismet plugin
  Akismet plugin a prehľad jeho štatistiky
  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   2 odpovede na „WordPress plugin: Akismets“

   Nie je možné pridávať komentáre.