Basketbalový deník

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Leonadro DiCaprio
  Leonadro DiCaprio
  Na tento film som narazil celkom náhodou. Názov neznel príliš lákavo. Teletext avizoval „skutočný príbeh“, čo často býva záruka slušného gýča. Možno nakoniec rozhodol len fakt, že som nevedel zaspať a v noci býva ponuka filmov dosť biedna. Možno fakt, že som kvôli chorobe prespal celý deň a nechcelo sa mi spať. Napokon som teda ostal na STV1 a sledoval film, kde hlavnú postavu zahral Leonardo diCaprio.
  Filmová adaptácia zápiskov Jima Carrolla o mladíkoví, ktorý tráva čas poflakovaním a hraním basketbalu. Postupne skúša rôzne drogy, aby skončil ako úplná troska, ktorá si na fet zarába rôznymi spôsobmi. Od krádeží a lúpeží až po homosexuálnu prostitúciu. Film prináša celkom uveriteľný príbeh. Najmä druhá polovica, ktorá zachytáva pád na dno, je veľmi silná. Ak majú Basketbalový denník na DVD v blízkej požičovni, srdečne odporúčam.

  Nejdřív, to byla záležitost sobotní noci a ty se cejtíš fajn, jako gangster nebo rocková hvězda. Je to jenom něco na zahnání nudy. Říká se tomu kocovina, malý zlozvyk. Je ti tak dobře, že to začneš dělat i každý úterý pak čtvrtek a jsi v kleštích. Každý začátečník tvrdí, že on nepodlehne, ale podlehne.

  IMDB: 7/10
  CSFD: 80%

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   2 odpovede na „Basketbalový deníks“

   1. Tento Basketbalov denik som videl ako maly chalan na zakladnej skole a snazim sa ho zohnat uz asi 10 rokov… Very best story:)

   2. aj ja som to videla na SVT1…tiež som nič nenasla v TV. Bol to perfektny film, videla som z toho filmu možno poslednu tristvrte hodinku, ale ten filn vomne zanechal niečo… zvlástne.
    Musím si ho znovu pozrieť.

   Nie je možné pridávať komentáre.