Česi to Európe osladia

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Európe to osladíme
  Európe to osladíme
  Česi predstavili klip, ktorým chcú propagovať svoje predsedníctvo v Európskej únii, ktoré začne v januári 2OO9. Aj keď v klipe vystupuje niekoľko celebrít – hokejista Jaromír Jágr, futbalový brankár Petr Čech, (bývalá?) modelka Tereza Maxová – hlavnú úlohu v nej hrá kocka cukru. „Európe to osladíme,“ tvrdia Česi a mne nejak uniká pointa. Autori klipu argumentujú okrem iného, že kocka cukru je český vynález. Ja však mám slovné spojenie „niekomu to osladiť“ spojené skôr s negatívnym významom. No nič, hlavne, že je to vtipné:) Bojím sa, aký klip prinesú Slováci, keď na nás príde rad…
  Yo a tu je spomínaný klip:

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   6 odpovedí na „Česi to Európe osladia“

   1. Tipujem nas klip: „Europu opijeme“ (zabery s Tokajskym (madarskym) a syrom (svajciarskym) na stole a s Tatrami (v skutocnosti Materhorn) v pozadi)

   2. sloper: neuveris, ale presne to iste napadlo aj mna :) Cim to assi je? Ved klasik tvrdi, ze alkoholizmus nepatri medzi nase narodne vlastnosti:)

   3. preco taky politicky korektny jazyk. Europu nadrbeme! Kampan by mala velky uspech aj v Madarsku, kde by bol tvarou Jano Slota. A striedali by sa tam nielen tokaj, ale aj slivka, hruska,baracka,kalvados, legalny absint… normalne vsetky farby, aby videli, ze nie sme rasisti.

   4. Neda mi to a musim napsat kritiku uredniku ve sve vlasti. Odbor propagace na ceskem Ministerstvu zahranici ukazuje opravdu velkou kreativitu v propagaci CR v zahranici – viz logo Ceske republiky – http://www.czech.cz/cz/ (kdyby ho nekdo nemohl najit, jsou to ty bubliny v levem rohu nahore) – co to ma presne ma znamenat vlastne nikdo nevi! To, ze predsednictvi EU propaguji zrovna hokejista nebo modelka, kteri v v Cechach a Evrope v poslednich letech moc dlouhou dobu nestravili, vzbuzuje prinejmensim udiv.
    Mistopredseda Vondra prohlasil, ze zadnou velkou reformu za naseho predsednictvi cekat nemuzeme. Snad si aspon neudelama ostudu a ceske predsednictvi moc nezhorkne…..

   Nie je možné pridávať komentáre.