Pár slov na tému: Festival Bažant Pohoda 2008

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Festival Pohoda TrenčínNávšteva festivalu Pohoda je v našej rodine tradícia. Tento rituál k našim životom patrí asi ako kosť vianočného kapra uviaznutá v hrdle, červík v čerešni alebo kocovina po ťažkom fláme.Tentoraz však bola Pohoda trochu iná. A nebolo to spôsobené netypickým programom festivalu. Hlavnou zmenou pre nás bolo, že nás sprevádzala aj Anetka, ktorá sa už čoskoro chystá osláviť neokrúhlych 11 mesiacov. Tu je pár subjektívnych pohľadov na festival Bažant Pohoda 2008:
  Program: Ak by sa väčšina návštevníkov Pohody sledovala program tak, ako my, zrejme by z toho Mišo Kaščák nemal veľkú radosť:) Vďaka odchodom na hotel okolo deviatej večer netuším, akú šou spravil Fatboy Slim, či ako nezvládol návrat na pódiá Richard Muller. Považujem sa za nenáročného konzumenta hudby a na festivaloch sa viac ako na poznávanie nového teším, ako si vypočujem osvedčené festivalové značky. Preto plný počet bodov dostáva Para. Miernym sklamaním bola druhá Pohodová klasika – Polemic. Na môj vkus hrali priveľa pre mňa neznámych piesní. Napriek tomu im patrí druhé miesto. Len o prsia skončili tretí Royal Choral Society a Orchester SND. Ostatné kapely, ak sme boli práve na Pohode, som registroval. Žiadna ma nerušila, ale žiadna novinka sa nezapísala tak intenzívne, ako napríklad pred pár rokmi Ska-P.
  Nehudobný zážitok: Popravde, dosť ma vytočili tutkovci s ich protipotratovou kampaňou. Nevidím nič zlé na tom, že mali na Pohode svoj stánok. Ale fakt, že som sa v piatok nemohol dostať do areálu festivalu bez toho, aby som neprešiel kordónom protipotratových plagátov nevyfasoval protipotratovú nálepku, považujem za zlyhanie aj zo strany organizátorov. Doteraz som žil v presvedčení, že Pohoda je aj o tom, že názory sa tu dajú prezentovať nenásilnou formou. Takto sa dostávam k najsilnejšiem nehudobnému zážitku Pohody – k návšteve Václava Havla. Príjemným zistením bol záujm o Havla – ku stanu, v ktorom prebiehala diskusia, prišlo pár stoviek ľudí, z ktorých veľká časť vzhľadom na svoj vek Havla nezažili ako disidenta, ale ani ako prezidenta.
  Strava a servis: Bažant čapoval klasicky dobré pivo. Ich dezert s bielou penou stál tiež za hriech a tekutý chlieb vždy dokázal zasýtiť:) Každopádne aj stánky s tuhou stravou boli v pohode. Skvelé, aj keď trochu mastné boli bramboračky nejakých českých stánkarov.
  Zajtra pribudne pár fotografií a postrehy návštevníka-rodiča.

  Súvislosti:
  Festival Pohoda – Retro 2004
  Pohoda festival 2004 – fotografie
  Pohoda 2005
  Festival Pohoda 2006

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!