O tom, ako som maminke zachránila život

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  AnetkaTýmto som vlastne mala začať hneď ako som sa narodila. Lebo môj príchod na svet, vlastne ešte obdobie v brušku, bolo to najdôležitejšie. Ale dobré správy k nám domov dorazili až dnes… Všetko sa to začalo, keď som bola v brušku a ujo lekár sa pozeral, ako sa mi darí a ako rastiem.
  Volá sa to, že ultrazvuk. Tak sa teda ten ujo lekár pozeral a pozeral a čo nevidí? „Mamička, mali by ste ísť na urológiu (to neviem, čo znamená, ale maminka povedala, že nevadí), máte niečo v močovom mechúri. To niečo maminke vyberali takí druhí ujovia lekári až keď som už bola dva mesiace na svete. Povedali jej, že to niečo nie je vôbec dobré, práve naopak, že je to zlé, ale že sa to dá liečiť. Ja neviem, čo to je vážna choroba, ale vy to asi viete, ja si tým teda teraz nebudem hlávku malú zlatú zaťažovať…
  No ale maminka moja a tatinko boli statoční, vôbec neboli z toho smutní a hovorili, že veď to sa už dá liečiť a že my to zvládneme. To hovoria vždy, keď musia niečo vyrešiť. A doteraz to vždy zvládli. Aj som na nich niekedy hrdá, ale nemôžem im to povedať, lebo by boli namyslení.
  Maminka povedala, že tá vážna choroba jej viac dala ako vzala a že ja som vlastne taký jej anjel strážny. Lebo som sa narodila v ten pravý čas. Nielen preto, lebo ma práve vtedy chceli, aby som sa narodila. Ale aj preto, že keby ma maminka nemala v brušku a keby sa jej ten dobrý ujo lekár nepozrel aj trochu nižšie, tak by nevedela, že tam niečo má a ktovie, kedy by sa na to prišlo a čo by bolo potom…
  No neviem, pre mňa je to trošku zamotané, ale hlavné je, že maminka sa dnes raduje a tancuje tu so mnou po byte. Niekedy je s ňou celkom sranda. Inak, ona so mnou po byte tancuje ako inokedy, nielen keď počuje dobré správy. Dnes maminka bola u takého zase celkom iného uja lekára, ktorý jej pomáha tú vážnu chorobu posielať do čerta a on (ten ujo lekár, nie čert) jej povedal, že už tam nič nemá a že je zdravá ako buk. No a teraz už musím končiť, lebo maminka mi ide vysvetliť, že čo je to ten buk. Pápá!

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   6 odpovedí na „O tom, ako som maminke zachránila život“

   1. no napisat, ze mam radost, je asi slabe slovo. Aj ked to odo mna vyznie cudne, skusom to inac…

    Iba viera a laska su predpokladom nadeje… R.Lukavsky

    P.S. najkrajsia sprava, aku som mohol dostat… Som rad, ze ste to dokazali!!!

   2. to som bola ja…to medorstrom: dakujeme:) btw.potrebujem asi tri lopty, ozvem sa ti…b.

   Nie je možné pridávať komentáre.