Zabúdam

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  Ako zlepšiť pamäť Mám seba samého plné zuby. Tento pocit sa vyskytuje čoraz častejšie. Dôvod? Jednoduchý – zabúdam. Kde-kade zabúdam doklady, kľúče od auta, od bytu, pravidelne zabúdam doma či v práci telefón. Aby som tento problém eliminoval, začal som všetky potrebné veci nosiť v taške. Myslíte, že to pomohlo?
  Benite sa pri odchode do práce chválim: „Už mám všetko v taške, už nemám šancu nič zabudnúť.“ Pred tým, ako opustím byt ma stihne upozorniť, že som si nevzal telefón. Keď už sa chystám nastúpiť do auta, počujem, ako mi Benita z okna kričí, že som nechal na stole doklady. Veď ja si ani nepamätám, že by som si ich vyberal z tašky… Prídem domov s veľkým nákupom, ktorý treba vyniesť na dvakrát. Počas návratu k autu zisťujem, že som kľúče od auta nechal v byte. Pri následnom príchode k autu vidím, že som ho zabudol zamknúť… Zábudlivosť v istom štádiu môže pôsobiť vtipne, milo či zábavne. Mojej momentálnej zábudlivosti však začínam mať plné zuby. Musím s tým niečo spraviť. Ak nezabudnem…

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   3 odpovede na „Zabúdams“

   1. Ako sa to vola ten nemec, co mi schovava tie veci po celom byte? Alzheimer, Marek, Alzheimer… :-D

   2. Na zabudanie su dobre ritualy.

    Vzdy robis s tymi predmetmi spociatku prehnany subor ukonov.

    Trebars kluce: pridem domov, drzim ich v lavej ruke, zavriem dvere, otocim sa k ich haciku a zavesim ich tam.

    Ked otvaram zvnutra, VZDY ich drzim v ruke, pichnem zvonku do dveri, zavriem – zamknem/nezamknem – vytiahnem a VZDY ich dam do toho isteho vrecka nohavic/tasky.

    To iste vies robit so vsetkymi ostatnymi predmetmi, ktore obvykle zabudas.

    Takze cele to zmechanizujes do predom urcenych poloh, kde tie predmety su ulozene pri kazdej moznej situacii.

    Ritualy nabehli po vyse hodinovom hladani klucov od bytu, ktore som nakoniec nasiel v sufliku, ktory som zarucene mesiace neotvaral.

   Nie je možné pridávať komentáre.