O tom, čo ma baví

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  AnetkaStrašne rada sa hrám. Bohužiaľ, pre mojich rodičov, s vecami, ktoré nie sú určené na hranie a už vôbec nie pre bábätká. V mojej izbičke mám kopec hračiek. Niektoré z nich sú celkom zábavné. Maminka s tatinkom mi ich dávajú postupne, vraj aby ma rýchlo neomrzeli. Tie hračky, nie tatinko s maminkou. Tiež podľa toho, či zodpovedajú môjmu veku, čomu teda ja veľmi nerozumiem, ale oni to hovoria. Teda moji rodičia.

  Maminka včera slávnostne vyhlásila, že už mám takmer šesť mesiacov a teda je čas vytiahnuť niečo nové. Tak vytiahla tri kocky. Sú celkom fajn, farebné, veselé, aj všelijaké zaujímavé zvuky vydávajú. Lenže sa nedajú žužlať. Skúšala som to, ale nejde to. A ešte mi aj z rúčky padajú. Každá kocka má taký gombík, ktorý keď sa stlačí, tak sa niečo zaujímavé udeje. Maminka mi to aj ukazovala, ale ja na také srandy ešte nemám náladu. Žužlať sa to nedá! Maminka mi dala tie kocky, že: „Tak sa moja zahraj.“ a začala si otvárať obálku s listom, že kto jej píše. Hneď som zabudla na kocky a už som sa naťahovala za šuchotajúcim papierikom. Maminka sa hneď vyžalovala tatinkovi, že: „Drahé hračky to má a s papierom by sa to hralo…“

  Veľké sklenené poháre, šálky, náramkové hodinky, klávesnica, mobil, ovládač na telku, alobal, papiere a kopec iných zaujímavých vecí. To všetko ma baví. Naši mi to aj ukazujú a dávajú do ručičiek, ale akonáhle tie veci skúšam ochutnávať, už mi ich aj berú. Maminka sa pritom tvári vážne a hovorí „nono“. Tatinko sa z toho smeje. Včera som sa s ním prechádzala po kuchyni, na chvíľu sa zastavil pri takej veci, z ktorej visí papier a alobal. Hneď som po tom chňapla a šup s tým do pusy. S tým papierom. Ale tatinko bol rýchlejší. Minule sa mi to takmer podarilo s alobalom.

  Dnes ráno som s našimi sedela pri stole, kým oni papali, čo je inak tiež veľmi zaujímavé divadielko. Maminka mi dala do sáčku fľaštičku s vitamínmi a zaviazala ho. A ja šup so sáčkom do pusy. Musím uznať, že ma to náramne zaujalo aj z iného dôvodu. Šušťalo to a hrkalo a bolo to príjemné na dotyk. Keď som skúšala trhať ten sáčok s mojimi dvoma zúbkami, maminka mi ho vzala a zase sa posťažovala tatinkovi. Že prečo všetko chcem len žužlať, že čo sa ešte neviem sofistikovane zahrať.
  Nechápem, veď ja sa stále iba hrám.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!