O tom, ako maminka plánovala, až doplánovala

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

    Anetka„Čím viac plánuješ, tým viac neplánovaných zmien vyvoláš.“ Túto vetu moja maminka veľmi rada opakuje. Len keby sa ňou aj riadila. Keď som ešte bývala v jej brušku, často som počula, ako tatinkovi a svojim priateľom hovorí, čo všetko bude robiť, keď bude na materskej dovolenke. Najradšej som mala vetu: „Nechápem, ako môžu ženy na materskej tvrdiť, že nič nestíhajú.“ Chichi! To ma vždy náramne pobavilo. Hovorila som si, počkaj Anetka, o pár mesiacov už vylezieš z bruška a maminke ukážeš, čo a ako… Ešte sa toho musí veľa naučiť.

    Tak som vyliezla a maminka sa prebudila do reality. No, veď už aj bolo načase. Ale našťastie sa s ňou rýchlo vyrovnala. Teraz, keď si spomenie na španielčinu, ktorú mala údajne každý deň študovať, všetky tie recepty, ktoré mala tatinkovi na kuchársky blog preložiť alebo na všetky tie knihy, ktoré chcela prečítať. Vlastne, tie knihy aj celkom dodržiavala. Keď som ešte pila jej mliečko (áách, to boli sladké časy!), tak vtedy veľa čítala. Obmedzovala sa síce iba na tenké knižky, ktoré bez problémov udržala v jednej ruke, ale čítala veľa. Aj mne, máme už presvišťané rozprávky od uja Wildea, Palculienku od Andersena, O psíčkovi a mačičke, o Nezbedkovi, o dievčatku Kláre a psíkovi Tuláčikovi, aj o Pipi Dlhej Pančuche – tú mala maminka ako malé dievčatko najradšej.

    No ale trošku som odbočila od témy. To mám po mojej maminke… Väčšinu z toho, čo si zaumienila, že bude robiť, nerobí. S odhodlaním cvičiť sa už síce polepšila, ale aj v tejto oblasti ešte má čo doháňať. Ja som pritom veľmi dobré, poslušné a prispôsobivé bábätko. A tolerantnosti a trpezlivosti mám až-až. Jediné, čo od maminky chcem, je trošku pozornosti. Náhodou, ja sa už vydržím sama hrať aj 20 minút. Vtedy maminka pri mne varí alebo cvičí, ale musí sa mi pritom prihovárať alebo spievať, lebo inak začnem protestovať.

    Minule maminka skonštatovala, že vlastne ani nie je spravodlivé tvrdiť, že pri bábätku nič nestíha. Lebo vlastne stíha – starať sa o mňa, aby som bola v pohodičke. Lebo tá jej materská dovolenka má byť presne o tom. Byť s bábätkom a spĺňať všetky jeho potreby a túžby. Teda, tie moje. To sa mi páči. Dúfam, že ten čas, ktorý takto spolu doma trávime, bude ubiehať čo najsampomalšie. Takto sa mi to páči. Maminkaaá, no, už nepíš, poďme sa hrať!

    Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!