O tom, ako si maminka vstúpila do svedomia

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  AnetkaVolám sa Anetka a dnes mám presne päť mesiacov. Nieže by mi na tom nejako veľmi záležalo. Otázka veku je mi v mojom veku dosť ukradnutá. To moji rodičia z toho robia vedu. Dokonca mi takto každý mesiac blahoželajú. Pôvodne to robili každý týždeň. To boli časy! Kokos, že „všetko najlepšie k tvojim narodeninám“, potriasali mi ručičkou a priblblo sa usmievali, oči sa im leskli od dojatia a to som mala len nejaké tri týždne.

  Našťastie ich to už prešlo. Teda, hlavne maminku. Ona totiž najskôr poctivo počítala každučký môj týždeň. Keď už tých týždňov bolo viac než dosť, tak sa sem-tam poplietla (dúfam, že matiku sa nebude učiť so mnou ona) a potom nervózne listovala v kalendári vyčítajúc si pritom, aká je zlá matka, že ani nevie, koľko má jej dcéra týždňov. V tomto musím pochváliť tatinka, ktorému je to jedno. On môj vek našťastie už od začiatku počítal na mesiace.

  Ale, toto nie je len o tom, ako si maminka vstúpila do svedomia a prestala počítať môj život na týždne, ale aj o tom, že si konečne našla čas a bude sem písať to, čo jej nadiktujem. Myslím si, že mám svetu čo povedať. Prvých päť mesiacov si ani neškrtla a to mala kopec rečí a plánov o tom, čo všetko bude robiť, keď vyleziem z bruška. Dobre som ju počula. Ale o tom až nabudúce. Idem papať.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   3 odpovede na „O tom, ako si maminka vstúpila do svedomias“

   1. mno jo, a ked bude mamina v mojom veku, uz bude iba smutne konstatovat: zase mas o rok viac anetka, buduci rok mas stuzkovu :-(
    Uzivajte si to… detstvo netrva vecne… Ja som vcera po velmi dlhom case dostal od starsej dcery pusu na dobru noc. Trochu som zneistel, a opytal sa co potrebuje. Vraj vobec nic… len kredit na mobil… :-)
    Asi tak.

   2. Opravim Ta: MNE si nesadnu na kolena… :-)
    len ked nieco treba… To maju zrejme zeny v genoch…

   Nie je možné pridávať komentáre.