Oživené: Novoročný spam

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  spam

   Lyžičku hrdosti, hrnček radosti, kotlík úspechu, jazierko peňazí, more šťastia, oceán zdravia a celý vesmír lásky v novom roku.
   Šťastný nový rok a s ním do života nový krok.
   Nech všetko, čo bolo pre teba v roku 2005 najlepšie, je v roku 2006 tým najhorším.
   V Novom roku Ti posielam toľko pusiniek, koľko je v Tvojom šampanskom bubliniek…
   Šťastný nový rok 2006, veľa zdravia, lásky, splnených snov a pracovných úspechov.
   V novom roku ti prajem 53 týždňov pohody, 365 dní šťastia, 8.760 hodín bez starostí, 525.600 minút zdravia a 31.536.000 sekúnd lásky.
   Kopec šťastia v Novom roku a veľa síl do rozkroku.

  Čo majú všetky tieto zvrátenosti spoločné? Sú to sms správy, ktoré už o pár hodín dostaneme do našich mobilných telefónov. Podobne, ako sa to dialo 24. decembra. Keď dorazila x-tá vianočná sms, človek musel vrieskajúci mobil vypnúť, alebo hodiť na tichý težim.
  Posielanie úprimných personalizovaných veršovaných nechutností (rozumej vianočné sms a novoročné sms) je rovnako nemiestne, ako keď vám niekto vedome pošle hoax a spam. S jedným rozdielom – pred spamom sa dá brániť. Stačí si aplikovať graylisting, nastaviť white listy, black listy, filter regulárnych výrazov, bayesov filter, filter content type príloh, či filter textových pravidiel a je viac-menej vybavené. Ale čo s tonami nevyžiadaných sms, kde si ktosi na druhej strane virtuálneho kábla dokazuje, ako na vás myslí? Škoda, že zatiaľ na mobiloch nie je možnosť aplikovať efektívnu antispamovú ochranu.
  Či vlastne nie – riešenie existuje. Skúste stlačiť veľké červené tlačidlo „Switch off!“ Dokážete to! Ten pocit ticha a víťazstva nad spamermi je na nezaplatenie:))
  Poznámka: originál článku vyšiel na ine.sk 30.12.2006. Žiaľ, nestratil nič zo svojej aktuálnosti:/

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   13 odpovedí na „Oživené: Novoročný spam“

   1. Ja som jedno z tych prasiat, ktore neposlalo ani jednu takuto dementesku, a ani na jednu takuto sms neodpovedalo… Hanbim sa… alebo sa nemam za co? :-)

   2. to trent: som na tom rovnako, nikomu nic neposielam, ani neodosielam
    to AIF: mas pravdu:/ ale zas je lepsie na jedenkrat vymazat vsetko naraz ako klikat v 5-minutovych intervaloch na prichadzajuce sms:)))

   3. Mal by si vsetkym dat najavo, ako si predstavujes idealnu SMS alebo aspon pozdrav, pohladnicu.
    Ale staci, ked si niekto aspon spomenie. :-)
    Mimochodom, denne mi chodi tolko SMS z prace, ze vazne uvazujem nad mobilom, ktory by mal moznost filtrovania. Vsetky prichadzajuce SMS z konkretneho cisla by automaticky isli do delete. Nepoznate daco takeho? Ale normalny mobil nie pojazdna kancelaria. :-)

   4. idealna sms? personifikovana… proste viac, ako nejaky forwardovany univerzalny text, ktory odosles pol galaxii potesi „nazdar fero! bodaj by ti uzavierka na fotaku zmrzla!“ (v pripade, ze fero aktivne foti:)))

   5. 5. mekelle „bodaj by ti uzavierka na fotaku zmrzla!“ sa mi zda byt copypastnuty, teda forwardnuty text z jedneho nemenovaneho fotoservera v*vo.sk… :-), hmmm? aspon take nieco sa tam valalo tot nedavno :-)

   6. to Trent: ja viem, ze to bolo na vivo, bol to priklad – ak to posles niekomu, kto foti, tak sa na tom moze pousmiat, ak to posles vsetkym znamym a pribuznym…asi netreba nic dodat:)))

   7. to by sa dost hodilo… keby som vsetkym poslal sms o zamrznutej uzavierke :-) inak si mi dal SKVELY tip na dalsi rok, ludia nebudu chapat, najma moj brat T., ktory si urcite bude mysliet, ze uzavierka ma nieco spolocne so samopalom :-)

   Nie je možné pridávať komentáre.