Ukáž mi tú tvoju ZOO

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!
  Zoo
  Zoo

  Cez víkend sme si s Benitou vyšli do ZOO Bratislava. Čo by sme nespravili pre malú Anetku, všakáno:) Parkovisko pred záhradou bolo preplnené do posledného voľného miesta. Našťastie sa dalo parkovať pri blízkej STV. Na druhej strane – celkom príjemne ma prekvapilo, že parkovanie pri ZOO bolo zadarmo. Na Slovensku jeden nikdy nevie.

  Vstupné 100 korún pre dospelého a 60 korún pre dieťa považujem za… najvyššie možné akceptovateľné maximum. Pre porovnanie – najlepšia záhrada na Slovensku – ZOO v Bojniciach vás vyjde 70, respektíve 40 korún (dospelý vs. dieťa). V celkom vychvaľovanej ZOO v Brne je to identická suma, akurát v českých korunách. Rovnako nešťastný je systém permanentiek – zľava 20% pri desiatich návštevách ZOO za rok nie je nič moc (v Brne je to až 50%). Plusový bod má ZOO v Bratislave za to, že za fotoaparát platiť nemusíte. Samotné služby v areáli ZOO – bufety, toalety a podobne považujem za primerané.

  Na ZOO sú však najdôležitejšie zvieratá. Park sme navštívili po dlhšom čase a myslím, že celkom napreduje. Lev s levicou aj tiger indický (v bielom prevedení tiger bengálsky) mali slušný betónový výbeh. Smutným časom nedávala zabudnúť puma americká, ktorá stále prežíva v malej klietke možno 3×3 metre s tak hustými mrežami, že ju ledva bolo vidno. Podobné priestory majú stále opice. Ďalším nedotiahnutým bodom je výbeh pre nosorožce. Niežeby nebol pekný, vyzerá skvele. Problém je, že kým sa ku nemu dostanete, musíte si pár stoviek metrov vyšliapať do kopca, pričom z jednej strany sa môžete kochať internátmi, z druhej je obyčajná lúka. Verím, že v rámci dostavby na lúke pribudnú výbehy pre ďalšie zvieratá, nech sa človek pri tom výsľape nenudí. Samotný kopec mi neprekáža. Ono, iným smerom už zrejme nie je možné záhradu rozširovať.

  Súhrn: Návšeteva ZOO v Bratislave bola fajn, môžem ju len odporúčať. O pár rokov predpokladám, že sa dostane na porovnateľnú úroveň s inými priemernými ZOO. Keby som si mohol vybrať, radšej navšívim Bojnice alebo Safari Dvůr Králové.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   3 odpovede na „Ukáž mi tú tvoju ZOOs“

   Nie je možné pridávať komentáre.