Život s GPS navigáciou II.

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  garmin-nuvi-01.jpg Keďže ma v uplynulých dňoch zamestnala Šermovačka a Corvus Corax, nebol čas napísať o ceste do Viedne, kam sme šli kúpiť kočík a ďalšie drobnosti pre nášho drobca – ako ste si stihli všimnúť, budeme traja. Nuž píšem o ceste aj o využití GPS navigácie, aby som splatil dlh, či skôr splnil sľub:)

  garmin-nuvi-02.jpg Na ceste by nebolo nič zvláštne, keby som nemal možnosť vyskúšať v neznámom teréne GPS navigáciu – Garmin Nüvi 660T. Cestou do Viedne som si nechal odporučiť najrýchlejšiu cestu, cestou späť do Bratislavy zas najkratšiu. V konečnom dôsledku trvali obe cesty rovnako. GPS navigácia fungovala spoľahlivo. Nepodarilo sa mi ani raz zle odbočiť. Naopak, GPS mi zabezpečila pokojnejšiu jazdu. Bez nej by som so stresom prechádzal každú križovatku, či odbočku. Teraz stačila hláška „choďte 30 kilometrov a odbočte vľavo“ – vedel som, že dovtedy nemusím nič riešiť.

  garmin-nuvi-03.jpg Jediný problém sa ukázali byť miesta, kde sa napríklad  diaľnica rozdeľovala do štoch štyroch smerov. Hlas GPS navigácie zahlásil, že treba odbočiť vľavo, ale správna cesta bola vľavo od stredu – teda druhá zľava. V takých chvíľach stačilo pozrieť sa na displej, ktorý ukazoval absolútne presne našu aktuálnu pozíciu. Až som sa čudoval, ako to „sudruzi v NDR vymysleli“

  Dodatok: Trochu menej spokojný som bol v fungovaním navigácie Garmin Nüvi 660T na Slovensku. Miesto môjho bydliska prístroj určil nepresne o niekoľko stoviek metrov – dokonca ho miestnil do prostriedku križovatky:) Doma mi táto nepresnosť neprekážala, keby som však bol v cudzom prostredí, asi by som nemal radosť, keby ma prístroj presviedčal, že som tam, kde nie som. V priebehu dvojdňového testu to však bola jediná nepresnosť.

  gps-navigacia.jpg Záver: Garmin Nüvi 660T funguje skvele, ale za tých necelých 20-tisíc korún by som si ho nekúpil, ani keby som tie peniaze mal voľné. Samotné GPS ma nadchlo. Nemám teraz na mysli len využitie ako navigácia v aute. GPS si určite raz kúpim, otázka je, či len samotný navigátor, alebo all-in-one rišenie. Ideálne s mobilom, mp3-prehrávačom, rádiom a PDA. To všetko senergetickým zdrojom, ktorý uživí prístroj niekoľko dní bez potreby behať s nabíjačkou a hľadať zásuvku – pravda, s GPS navigáciou by to nemuselo dlho trvať:) Jednoducho ideálne PDA.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   5 odpovedí na „Život s GPS navigáciou II.“

   1. teda.. zeby soudruzi v NDR satelitom lokalizovali obytlie mekelleho v semaforovej budke pri krizovatke? super ked pojdem na stretnutie a pridem o par domov inam to bude parada

   2. Takze predsa si len nakoniec bol vo Viedni :-)))?
    Jo, inak myslim ze tato tvoja destinacia nepreveri GPS, staci sa raz pozriet do mapy a potom na znacenie pri ceste… Vacsiu srandu som mal, ked som v Linzi hladal na sidlisku telocvicnu nejakej zakladnej skoly…
    :-)

   3. ako sorry… vies, len my a mojsejovci chodia do Viedne pre kocik… :-)))

    inac ste v poho, ja vieeem :-DDD

   4. Medo: Tak to zas nieeeeeee, ja som tam kocik kupoval pre dceru uz v roku 1992… ale to tu este neboli take paradne vozitka… :-)

   Nie je možné pridávať komentáre.