Senzacne odhalenie uspechu a neuspechu slovenskeho hokeja

Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

  bolek-01Konečne som pochopil ako je to s našim účinkovaním na tohtoročných MS v hokeji. Je to v podstate veľmi jednoduché, keď pozerám hokej doma prehráme. Ak pozerám hokej niekde v podniku (alebo v práci) vyhrávame.

  Prvý zápas s Nórskom som zhliadol na plátne v Hysterke (vyhrali sme 3:0). Druhý s Nemeckom som pretrpel pri internetovom vysielani STV v robote (5:1). Tretí zápas s Kanadou som odsledoval doma a prehrali sme 4:5. Na zápas s USA som si dokonca zobral pol dňa dovolenky, aby som si ho pozrel v kľude a pohode doma. Zase sme prehrali, tentokrát dokonca až 2:4.

  Cez víkend som si chcel overiť moje nové pravidlo a zápas s Čechmi som išiel pozerať von. Vyhrali sme 3:2 a zrušili sme „českú šňúru“ známu aj ako „slovenský komplex“. Včerajší, pôvodne oddychový zápas s Bieloruskom sme tiež chceli len tak prekecať pri pivku, nakoniec sme s vypleštenými očami a zaťatými palcami tŕpli až do konca zápasu, aby sme udržali remízu. Na šťastie bielorusi odvolali brankára a umožnili nám dať nejaké góly do prázdnej bránky a mohli sme si zaevidovať ďalšie víťazstvo, napriek tomu, že posledný gól nám už rozhodca neuznal (4:3).

  Týmto sľubujem, že všetky ďalšie naše zápasy budem pozerať už iba niekde vonku v podniku a zlatú medailu pôjdem osláviť tiež von;-). Dúfam, že aj ďalšie mužstvá budú odvolávať brankárov na konci zápasu, aby nám umožnili vyhrávať, keď už teda naši niekedy hrajú tak ako hrajú. Ale na druhej strane napríklad zápas s Bieloruskom by bol nudný, ak by sme vyhrali hladko 5:1. Takto to bola celkom slušná dráma a až keď za stavu 3:3 odvolali „bieli Rusi“ brankára sme sa mohli začať tešiť a tipovať kto dá gól do prázdnej bránky.

  Štvrťfinále hráme v stredu o 18:15, s mužstvom, ktoré prehrá v dnešnom zápase Rusko – Švédsko. Dúfam, že to nebudú červení Rusi, lebo vyradením domáceho celku si sympatie divákov asi nezískame;-).

  Ešte si neodpustím poznámku. O tom že slovenskí komentátori sú „odborníci“ nepochybuje dnes snáď už nikto. Odborníci na ruštinu sú však aj grafici v STV, veď zmeniť hlavné mesto Ruska na MOSKVD nedokáže zase len tak hocikto:
  STV MOCKVD

  A na záver ešte pikoška: spolukomentátora Riša „Citróna“ Lintnera po úspechu v komentovaní hokeja chcú angažovať aj na nedeľné omše. Dôstojnému pánovi sa veľmi páči jeho pokorný konštantný a monotónny prednes.

  Páčil sa ti článok? Daj o ňom vedieť priateľom!

   Tags: ,

   5 214 x čítané

   8 Comments to “Senzacne odhalenie uspechu a neuspechu slovenskeho hokeja”

   1. Polo 7 mája 2007 at 11:07 #

    Esteze pozeram hokej vyhradne len na CT2, komentar k zapasu a po zapase sa neda s STV porovnat

   2. bolek 7 mája 2007 at 11:19 #

    tak to o vela prichadzas. Na tych pozapasovych rozhovoroch s hokejistami po zapase Slovenko-Cesko sme sa smiali viac ako na humoristickych relaciach s Markovicom alebo Krausom.

    BTW CT vysiela hokej anamorfne? Ked mam sirokouhly TV aj tak mam cierne pruhy hore-dole. Az ked zazoomujem obraz vo formate 4:3 mam vyplnenu celu obrazovku hokejom a cierne pruhy zmiznu. Alebo to takto obraz „vylepsuje“ UPC?

   3. mekelle 7 mája 2007 at 14:53 #

    ocuvaj, spekulant, “biely Rusi” na pise s „I“ – nominativ pluralu, sakra:))

   4. bolek 7 mája 2007 at 15:03 #

    náá šag ten brankar je enem jeden býly rus, neeéé? to mi asi z teho tam spadelo a sem na to zapomňeu ;-) Ale už sem to opraveu

   5. Sergej 8 mája 2007 at 07:40 #

    Ahaaa, tak to kvoli tebe sme prehrali s Kanadou a USA! Ak sa cirocistou nahodou dostaneme dalej, tak ti pridem osobne rozmlatit tvoj TV, aby ta ani nenapadlo pozerat finale doma. :-)

   6. bolek 8 mája 2007 at 10:22 #

    hehe. Ak by sme nahodou postupili do finale idem do Moskvy. Teda do Moskvd;-)

   7. bolek 10 mája 2007 at 08:20 #

    sorry, pocas druhej tretiny som si vcera musel odskocit domov;-)

   8. Polo 11 mája 2007 at 15:46 #

    mna by skor zaujimalo kde bolek pozeral zapas so swedmi, ale podla vysledku by som tipol ze to bolo v riadnej r..i